Co zrobić, by kabina prysznicowa była czysta na dłużej? Świetny trik na osad i zacieki

Osad i zacieki na drzwiach kabiny prysznicowej to jeden z tych domowych problemów, z którym boryka się każdy, kto poiada w swoim domu prysznic. Zabrudzenia te powstają na skutek twardej wody oraz pozostałości używanych kosmetyków. Jest jednak sposób, dzięki któremu skutecznie zapobiegniesz osadzaniu się osadu i powstawania zacieków.
Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Kabina prysznicowa podobnie jak inne miejsca w domu, od czasu do czasu potrzebują przejść gruntowne czyszczenie, by usunąć uporczywe osady z kamienia i resztek kosmetyków czy zapobiec powstawaniu pleśni w jej zakamarkach. Nie da się ukryć, że takie sprzątanie wymaga od nas więcej czasu i wysiłku, jednak dzięki temu efekty wcale nie utrzymują się dłużej. Pierwsze zacieki pojawiają się bowiem zazwyczaj już po pierwszym skorzystaniu z prysznica. Czy można temu zapobiec i przedłużyć czystość drzwi kabiny prysznicowej? Tak! Istnieje na do domowy sposób, do którego będziesz potrzebować jedynie kilku produktów.

Wrzuć torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami. Świetny trik, który musisz znać (zdjęcie ilustracyjne) Wrzuć torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami. Świetny trik, który musisz znać

Co zrobić, by kabina prysznicowa była czysta na dłużej? Świetny trik, który zapobiega powstawaniu osadu i zacieków

Przepis na domowy środek do przedłużenia czystości kabiny prysznicowej stworzyła autorka amerykańskich poradników w tym "One good life: my tips, my wisdom, my story", Jill Nystul. Wystarczy wyczyścić kabinę, a następnie po każdej kąpieli spryskać tym płynem ścianki kabiny - co ciekawe, nie ma potrzeby szorowania czy spłukiwania. Do jego wykonania będziesz potrzebować:

  • butelka z atomizerem,
  • 0,5 litra wody,
  • 125 ml wody utlenionej,
  • 125 ml spirytusu,
  • łyżeczka płynu do mycia naczyń,
  • łyżka środka nabłyszczającego do zmywarek lub octu.

Co zrobić, by okna były czyste na dłużej i pozostały bez smug? Świetny trik naszych babć (zdjęcie ilustracyjne) Co zrobić, by okna były czyste na dłużej i pozostały bez smug? Świetny trik naszych babć

Wszystkie składniki umieść w butelce i delikatnie, ale dokładnie wymieszaj ze sobą. Woda utleniona i alkohol zwalczą zarodniki pleśni, a płyn do naczyń i nabłyszczacz (lub ocet) sprawią, że po osady z  twardej wody czy kosmetyków nie będą powstawać tak szybko. Pamiętaj jednak, że ten produkt nie do czyszczenia prysznica, a jedynie przedłużenia jego czystości i ograniczeniu osadzania się osadów oraz kamienia. 

Więcej o: