Jan Rokita przeszedł ogromną metamorfozę. Teraz trudno go rozpoznać

Pamiętacie Jana Rokitę? Jeszcze kilkanaście lat temu był jednym z najbardziej znanych polskich polityków. Obecnie trudno go rozpoznać. Zobaczcie, jak wygląda były lider Platformy Obywatelskiej.

Jan Rokita to jeden z dawnych liderów PO. Polityk od lat nie jest aktywny w polityce, ale ją komentuje. W ostatnich dniach zrobiło się o nim znowu głośno ze względu na pomysł, by został on nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Prezydent Andrzej Duda uważa, że Rokita, jest świetnym kandydatem na to stanowisko. - Nie wiem, jakie jest jego zdanie na ten temat, ale to człowiek, który zna politykę i jej realia. Uczestniczył w tworzeniu polskiego prawa przez wiele lat i rozumie jego niedostatki, sam osobiście wiele doświadczył. Myślę, że jego wyczucie spraw ludzkich może mieć wymiar szczególny - powiedział Andrzej Duda w rozmowie z Interią. 

Zobacz wideo Rokita zostanie RPO?

Jan Rokita przeszedł ogromną metamorfozę

Jan Maria Rokita niedawno był gościem programu Telewizji w Polsce. Odcinek z jego udziałem jest dostępny na platformie YouTube. Polityk wypowiadał się między innymi na temat pandemii koronawirusa oraz przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Uwagę widzów przykuł wygląd Rokity. Na nagraniu widzimy, że polityk zapuścił włosy i brodę. Zobaczcie, jak teraz wygląda:

Jan Maria RokitaJan Maria Rokita Screen: YouTube/https://www.youtube.com/watch?v=cdWR73CqTqU

Warto wspomnieć, że w grudniu ubiegłego roku zdjęcia Rokity także wzbudziły ogromne zainteresowanie. Porównując je jednak z tymi aktualnymi, widzimy, że od tego czasu polityk nieco się zmienił. 

Jan Rokita to polski polityk i publicysta. Był współzałożycielem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i jego prezesem w latach 2000-2002. Poza tym był jednym z liderów Platformy Obywatelskiej w pierwszych latach jej istnienia, jej wiceprzewodniczącym w latach 2001-2003 i 2005-2006 oraz przewodniczącym klubu parlamentarnego w latach 2003-2005. W 2007 roku ogłosił, że wycofuje się z polityki. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: