Kolorowa szminka w wersji handmade. Elegancki kosmetyk stworzysz w domu. Potrzebujesz kilku rzeczy

Jak zrobić szminkę samodzielnie? Okazuje się, że jest to proste. Możesz stworzyć ją sama w dowolnym kolorze. Kolorowa pomadka będzie trwała i w dodatku ekologiczna. Sprawdź, jak uzyskać efekt eleganckich kosmetyków, tworząc je samemu w domowym zaciszu

Szminka może znakomicie dodać charakteru każdej stylizacji, podkreślić naszą urodę i dodać pewności siebie. To nieodłączny element każdej kosmetyczki, czy torebki. Mamy ulubione kolory i marki, ale często nie zwracamy uwagi na skład, który jest bardzo ważny. Wykonując szminkę samodzielnie, wiemy co zawiera i nie musimy bać się o ewentualne uczulenia. Do jej wykonania potrzebujemy zaledwie dwóch składników, a szminka może mieć taki kolor, jaki tylko sobie wymarzysz.

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz do rzęs? Nie wyrzucaj

Jak samodzielnie zrobić szminkę? Wystarczą dwa składniki

Do wykonania szminki w wersji handmade potrzebujemy dwóch składników. Pierwszy, to klasyczna pomadka wazelinowa. Może zawierać zapach, ale nie musi. Wybierz tą, która ma najlepszy skład i najbardziej ją lubisz. Kolejny element to cień do powiek. Obecnie drogerie dysponują zatrważającym wyborem, więc do ciebie należy decyzja, czy wybierzesz klasyczne, czy szalone rozwiązanie. Ostatni niezbędny element to kuchenka mikrofalowa. Jeśli masz w zwyczaju robić w niej popcorn, wiedz że tym razem posłuży ci do większych celów. Jeśli produkty są gotowe, pora zaczynać. 

Świetne pomadki znajdziesz też TUTAJ >>>

Szminka w wersji handmade. Od czego zacząć?

Na początek wyjmij wazelinową pomadkę z opakowania. Cały wkład włóż do szklanki i dosypujemy rozdrobniony cień do powiek. Może być błyszczący, lub matowy i w dodatku w dowolnym kolorze. Wsyp go tyle ile uważasz, aby intensywność koloru szminki była odpowiednia. Następnie włóż oba produkty do mikrofali. Ustaw moc na 750 stopni i podgrzewaj przez około 2 minuty. Stworzoną masę należy teraz ponownie uformować w opakowaniu po wazelinowej pomadce. Poczekaj chwilę, aby masa nie była bardzo gorąca. Stwórz odpowiedni kształt i włóż na około godzinę do lodówki. W ten sposób masa będzie twardsza i szybciej będziesz mogła cieszyć się nowym kolorowym kosmetykiem.

Więcej o: