To ulubione zdjęcie królowej Elżbiety. Wykonano je 18 lat temu w Szkocji

Zdjęcie zostało wykonane w czasie odpoczynku pary królewskiej w Szkocji niedaleko Aberdeenshire. W tamtym czasie Elżbieta miała 77 lat, a Filip 82. Jest to jedno z ulubionych zdjęć królowej.

Życie brytyjskiej rodziny królewskiej wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie. Ostatnio ogromne poruszenie wywołała śmierć księcia Filipa. W połowie lutego w mediach zaczęły pojawiać się informacje o złym stanie zdrowia męża królowej Elżbiety II. Wówczas 99-latek trafił do szpitala, w którym przeszedł operację serca, a w połowie marca po udanym zabiegu, wrócił do domu. Niestety książę zmarł nad ranem w piątek 9 kwietnia w zamku Windsor. Pogrzeb księcia Edynburga odbył się w sobotę 17 kwietnia 2021 roku.

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co z Harrym i Meghan?

To ulubione zdjęcie królowej. Elżbieta chce, by tak zapamiętano jej męża

Od kilku dni w mediach na całym świecie przypominane są różne wydarzenia z życia rodziny królewskiej, a także ciekawostki na temat jej członków. Niedawno na oficjalnym profilu rodziny królewskiej The Royal Family na Instagramie na prośbę królowej pojawiło się archiwalne zdjęcie, na którym znajduje się Elżbieta II razem z mężem Filipem. Oboje są wypoczęci, uśmiechnięci i zrelaksowani. 

Zdjęcie zostało wykonane w czasie odpoczynku pary królewskiej w Szkocji niedaleko Aberdeenshire.  W tamtym czasie Elżbieta miała 77 lat, a Filip 82. - Wydaję mi się, że jest to niemy przekaz królowej, która życzyłaby sobie i prawdopodobnie byłoby to zgodne z życzeniem samego księcia Filipa, żebyśmy właśnie takiego go zapamiętali - powiedziała w TVN24 GO Ewa Ewart, dziennikarka i autorka filmów dokumentalnych.

Ważny gest Elżbiety II. Królowa wyciąga dłoń do Meghan i Harry'ego?Ważny gest Elżbiety II. Królowa wyciąga dłoń do Meghan i Harry'ego? The Countess of Wessex / AP

Może cię także zainteresować:

Więcej o: