Agnieszka Woźniak-Starak pokazała ogród i poprosiła fanów o radę. "Jak nie zrobiłaś tego wcześniej, postaw na cebule i czosnek"

Agnieszka Woźniak-Starak poczuła nadchodzącą wiosnę i założyła domowy ogródek. Nie postawiła jednak na popularne skrzynie na warzywa, a wydzieliła specjalną przestrzeń na swojej działce. Profesjonalnie przygotowane miejsce już jest, ale dziennikarka zastanawia się, kiedy siać warzywa i na jakie gatunki postawić. Poprosiła fanów o pomoc.

Wiosna to pracowity okres, szczególnie dla miłośników ogrodów. Agnieszka Woźniak-Starak zdecydowała się dołączyć do ich grona i założyła ogródek warzywny. Z uwagi na to, że pogoda wciąż nie zwiastuje nadejścia cieplejszych dni, dziennikarka zastanawia się, czy zasadzenie warzyw przed majówką jest dobrym pomysłem. W końcu zgodnie z radami doświadczonych ogrodników wysiewać nasiona w ogródku warzywnym można dopiero wtedy, gdy minie niebezpieczeństwo mrozów, a ziemia będzie dostatecznie nagrzana. Celebrytka poprosiła fanów o radę.

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Agnieszka Woźniak-Starak pokazała swój ogródek

Miejsce już jest, teraz pytanie, co posadzić? I czy tej zimy coś wyrośnie?

- napisała Agnieszka Woźniak-Starak pod zdjęciem z ogródka. 

 
Warzywa najlepiej siać na pierwszego maja, wcześniej można ewentualnie siać cebulę albo czosnek. Na pewno nie sieje się teraz cukinii, fasoli (żadnych strączkowych), ogórków, kapusty, pomidorów - z tym lepiej poczekać do połowy maja. Pointa jest taka - jak nie zrobiłaś tego wcześniej, postaw w tych dniach na cebulę i czosnek

- poradził jej Mateusz Hładki,

Jak to mówiła moja teściowa - po zimnej Zośce sadzić, czyli po 15 maja. Sprawdza się, przymrozki odchodzą w zapomnienie 

- dodała jedna z fanek. Agnieszka Woźniak-Starak posłuchała internautów i ostatecznie zdecydowała, że wstrzyma się z sadzeniem warzyw. Natomiast, kiedy przyjdą cieplejsze dni, postawi na sałatę, szpinak, rukolę, jarmuż, marchew, szczypior, pomidorki koktajlowe i ogórki. Zachęcająco brzmiały dla niej również karczochy, które nie tylko będą ozdobą, ale również doskonałym przysmakiem.

Więcej o: