Nie jedzą ziemniaków i nie odkurzają w Pałacu Buckingham. Zaskakujące zasady rodziny królewskiej

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że życie w Pałacu Buckingham rządzi się swoimi prawami. Jednak niektóre zasady, których zmuszeni są przestrzegać członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, mogą wydawać się naprawdę dziwne. Dlaczego nie jedzą owoców morza, a służba nie może odkurzać w Pałacu Buckinham?
Zobacz wideo Jak to jest być Kate i Williamem? Wcale nie tak prosto, jak może się wydawać

Powszechnie wiadomo, że w Pałacu Buckingham panują bardzo surowe zasady i etykieta, których przestrzegać muszą nie tylko członkowie rodziny królewskiej, lecz także wszystkie osoby pracujące w królewskich rezydencjach. Co mogą, a czego nie powinni robić Windsorowie oraz osoby z ich otoczenia? 

Kobiety podczas oficjalnych wystąpień zawsze powinny mieć rajstopy

To zasada, która utrzymywana jest od lat i obowiązuje wszystkie kobiety w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Co ciekawe, tę zasadę odważyła się złamać Meghan Markle, która kilkukrotnie odmawiała założenia tej części garderoby i pokazywała się publicznie bez rajstop. Meghan Markle tuż przed ślubem z księciem Harry'm pokłóciła się nawet z księżną Kate o rajstopy.

Podczas próby ślubu miał miejsce incydent. To był gorący dzień i najwyraźniej był spór o to, czy druhny powinny nosić rajstopy, czy nie. Zgodnie z protokołem Kate uznała, że powinny. Natomiast Meghan ich nie chciała

- powiedział informator w brytyjskich mediach.

W Pałacu Buckingham nie można odkurzać

Kiedy w 2019 roku powstał dokument zatytułowany "Secrets of Royal Servants", w sieci pojawiło się wiele informacji na temat tego, jak wygląda codzienne życie za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham. Produkcja zdradziła bowiem kulisy surowych zasad obowiązujących personel, które dotyczyły m.in. sprzątania królewskich rezydencji. Z dokumentu można dowiedzieć się, że rodzina królewska zatrudnia najbardziej profesjonalne osoby na świecie, a najlepszy pracownik to taki, którego ani nie widać, ani nie słychać. Ponadto pracowników obowiązują również surowe zasady dotyczące sprzątania. Okazuje się bowiem, że w pałacu nie można odkurzać, gdyż taki sprzęt za bardzo hałasuje i może zakłócać spokój królowej. Pokojówki muszą zatem każdy z dywanów zamiatać ręcznie.

Nie mogą pozować do zdjęć typu selfie

W sieci nie znajdziemy również zdjęć selfie, do których pozują członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, gdyż mają nakaz niepozowania do tego typu fotografii. Mają również oficjalny zakaz rozdawania autografów, by zminimalizować ryzyko podrobienia jakiegoś podpisu. 

Na talerzach brytyjskiej rodziny królewskiej nigdy nie znajdziemy pewnych produktów

W sieci krąży informacja, że królowa Elżbieta II nie lubi czosnku i nie tknie żadnego dania, w którym ten się znajdzie. Zatem w Pałacu Buckingham żadne potrawy nie są przygotowywane z dodatkiem czosnku. Co więcej, królowa Elżbieta ma stałe menu śniadaniowe, które również nie ulega zmianie. Każdego ranka zjada płatki kukurydziane i popija je herbatą. Ponadto, wysocy rangą członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nigdy nie jedzą na obiad ziemniaków, ryżu czy makaronu. Z ich diety wykluczone zostały również owoce morza, gdyż według królowej to prosty sposób na nabawienie się zatrucia pokarmowego.

Więcej o: