Chcesz przyciemnić włosy w domu? Oto naturalne sposoby, które musisz poznać

Jak przyciemnić włosy? Okazuje się, że nie zawsze potrzebujemy specjalistycznych farb i tonerów. Można to zrobić w prosty sposób, używając naturalnych składników, które znajdziesz w domu. Czerpanie barwników z natury jest ekologiczne i zdrowe dla twoich włosów. Nie niszczy ich, nie uczula i gwarantuje koloryzację łatwą i skuteczną

Marzysz o ciemnych włosach? Możesz uzyskać ten efekt bez użycia farby koloryzującej w domu. Barwniki czerpane z natury pomogą ci stworzyć wymarzoną koloryzację. Są ekologiczne, naturalne i nie uczulają. Niektóre produkty znajdziesz w domu. Płukanki z naturalnych składników są zdrowe dla twoich włosów, a do tego bardzo szybkie w wykonaniu. Efekt uzyskasz w kilka minut, a proces możesz powtarzać bez ograniczeń. 

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Jak przyciemnić włosy naturalnymi sposobami? Potrzebujesz kilku produktów

Czasem zdarza się, że farbowany kolor wyjdzie za jasny, naturalnym sposobem możesz go uratować, przyciemniając nawet o dwa tony. Spróbuj również przyciemnić naturalny kolor, wykorzystując rozmaite produkty. Jest to m.in kawa, kora dębu, olejek rycynowy, orzech lub pokrzywa. Za pomocą płukanki, szybko zmienisz ich odcień. Efekt nie jest permanentny, dlatego nie przestrasz się, jeśli wyjdą za ciemne. Proces możesz powtarzać wielokrotnie do uzyskania satysfakcjonującego efektu. 

Przyciemnianie włosów krok po kroku. Od czego zacząć?

Przede wszystkim zastanów się, jak bardzo intensywny efekt chcesz uzyskać. Nie przejmuj się intensywnością płukanki, jest całkowicie bezpieczna dla każdego rodzaju włosów, nie niszczy ich i nie uczula skóry głowy. Aby uzyskać naprawdę ciemny kolor, najlepiej stworzyć płukankę z kawy. Wystarczą 3, lub 4 łyżeczki, które zaparzysz w ok.500ml wody. Kiedy napar będzie gotowy, należy oddzielić fusy od powstałej płukanki, aby nic nie osadzało się na naszych włosach. Powstałą mieszankę przelewamy do miski. Włosy trzymamy w niej od 5-10 minut. Można także spłukać je naszą miksturą, jednak dla dłuższego efektu należy to wykonywać kilkukrotnie. 

Naturalne płukanki do włosów. Co oprócz kawy ?

Ciemny odcień da kora dębu i właśnie dzięki niej, uzyskamy przyjemny, jasno czekoladowy odcień. Kupimy ją w sklepach zielarskich, lub aptece. Zaleca się połączyć trzy łyżki kory dębu z trzema szklankami wody. Dokładnie zagotować, odcedzić i zamoczyć włosy na około 10 minut. W przypadku olejku rycynowego, można śmiało dodać go bezpośrednio do ulubionej odżywki, lub maski. Płukanka z orzechów włoskich jest łatwa w przygotowaniu, należy rozłupać orzechy wraz ze skorupami. Należy gotować je ok.20 minut w trzech szklankach wody. Później, postępować jak w przypadku pozostałych zabiegów. Płukankę z pokrzywy, wykonujemy jak zaparzanie herbaty. Dwie, lub trzy torebki należy zaparzyć w wodzie, po czym trzymać w niej włosy, lub opłukiwać kosmyki co kilka dni. Włosy zmienią swój kolor, a przy okazji będą odżywione. Nie zużywasz opakowań po farbie, dbasz o ekologię i czerpiesz z natury to, co dla ciebie najlepsze. 

Więcej o: