Chcesz odetchnąć od wielkiego miasta? Te miejsca sprawdzą się doskonale na jednodniową wycieczkę

Masz dość dużego miasta? Jednodniowy wyjazd to doskonały sposób na relaks. Znaleźliśmy pięć miejsc, dzięki którym odkryjesz magiczne punkty, o których nie miałeś pojęcia. Idealny sposób na "odmóżdżenie"? Koniecznie odwiedź jedno z nich.

Nasze życie goni jak szalone. Pędzimy przez centra wielkich miast i gubimy się w morzu zasypujących nas z każdej strony informacji. Czasami człowiek chciałby po prostu zniknąć w ciszy lasów i zanurzyć się w głuchej wodzie. Jesteśmy zmęczeni tempem, które narzuca nam świat. Wiosna to doskonały czas na to, żeby postawić przed sobą znak „STOP”, chociaż na chwilę wyrwać się z codzienności. Tymczasem nasza utopia jest bliżej, niż nam się wydaje. Wcale nie musimy wyjeżdżać w góry, żeby na chwilę odpocząć, a centrum Polski skrywa w sobie prawdziwe perełki. Jednodniowy wypad? Jesteśmy na tak! Sprawdź, jakie miejsca musisz jeszcze odkryć. To doskonałe propozycje na krótką wycieczkę.

Zobacz wideo Szlezwik-Holsztyn - wakacje z pupilem

Arkadia – romantyczny park Heleny Radziwiłłównej. Idealna sceneria na wypad we dwoje 

Park Heleny Radziwiłłównej to jedno z najromantyczniejszych miejsc na mapie Polski. Znajduje się mniej więcej w połowie drogi z Warszawy do Łodzi. Co możemy tam robić? Przede wszystkim totalnie wyluzować. Długie spacery pomiędzy zielenią drzew a budowlami w stylu starożytnej Grecji napełni was iście miłosnym klimatem.

 

Na terenie parku znajdziemy m.in. Świątynię Diany, Akwedukt i Grobowiec Złudzeń. To naprawdę magiczne miejsce, które broni się swoim niesamowitym pięknem. Jeśli lubicie napawać się ciszą i pięknem otoczenia, będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Różowy księżyc, 'Pink' Supermoon Over the Pell Bridge Newport Kiedy obserwować Pełnię Różowego Księżyca? Jak pełnia wpłynie na samopoczucie?

Magiczne Ogrody w Janowcu. Bajkowa kraina także dla dorosłych

Janowiec skrywa w sobie prawdziwą, baśniową magię. To pierwszy park stworzony w klimacie bajkowych opowieści. Będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą spędzić rodzinny czas w innym wymiarze. Każda kraina stworzona jest tak, aby stymulowała wyobraźnię dziecka, która zbuduje pewność siebie  i poczucie wartości.

 

Poza tym każdy, kto marzy o powrocie do dzieciństwa, z pewnością będzie bardzo zadowolony z odwiedzin. Kolorowe maskotki, szalone zjeżdżalnie i kolejki, karuzele, zamek księżniczek – wszystko to ma symbolizować obrazy, które jako dzieci stwarzaliśmy w naszych rozmarzonych głowach.

 

Majówka 2021 Majówka 2021 - jaki kierunek obrać? Do tych krajów pojedziesz bez testu

Chojnowski Park Krajobrazowy. Coraz bliżej natury

Po całym tygodniu ciężkiej pracy  często mamy ochotę na odmóżdżający spacer. Zalesie Górne stanie się początkiem naszej trasy pełnej pięknych wytworów natury. Chojnowski Park Krajobrazowy skrywa w sobie prawdziwe perełki. Pierwszym przystankiem będzie Dzielnica Filmowa, gdzie znajdziemy postacie, które do tej pory oglądaliśmy tylko w bajkach.

 

Wzbudzą grozę czy rozczulenie? To zależy od nas! Następny punkt to Stawy w Zalesiu Górnym, gdzie możemy skupić się jedynie na widokach, lub skorzystać z kajaków i łódek. Cała wycieczka będzie opatrzona leśnymi ścieżkami edukacyjnymi i mnóstwem uspakajającej zieleni.

 

Niebieskie Źródła nad Pilicą. Tajemnicze zjawisko w wielu kolorach

Brzmi świetnie, prawda? A wygląda jeszcze lepiej! Ta tajemnicza nazwa skrywa w sobie fale niepohamowanego zachwytu. Truskawkowa woda, która zmienia swój kolor w zależności od warunków pogodowych, naprawdę robi wrażenie.

 

Szukacie niesamowitych zjawisk? Są bardzo blisko, zwłaszcza że historia miejsca jest niezwykle ciekawa – ale nie zdradzimy jej przebiegu, musicie przekonać się o tym sami. Dziki, zielony las i mały stawik to miejsca, do którego chce się wracać.

 

Leśny Plac Zabaw w Pomiechówku

Kolejna bajkowa kraina, której nie można pominąć. Dzięki gigantycznym rzeźbom owadów czujemy się zupełnie jak w filmie „Artur i Minimki”. Malutcy my, a wokół nas przyroda, która odrywa przed nami wszystkie tajemnice.

 

Plansze edukacyjne, które przybliżą twoim dzieciom działanie natury, labirynty z rur, park linowy i ścianki wspinaczkowe – atrakcji jest wiele i wiele jest też zabawy, zapewniamy. Miejskie place zabaw mogą się przy nim schować.

Więcej o: