5 najpiękniejszych miejsc w Polsce na majówkę 2021. Zwiedzisz je w jeden dzień

Już niedługo majówka, więc pewnie zastanawiasz się, gdzie najlepiej ją spędzić. I choć hotele dalej są zamknięte i na weekend z noclegiem nie możemy liczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na jednodniową wycieczkę w jakieś urokliwe miejsce.

W tym roku na dłuższy wyjazd w majówkę nie możemy liczyć. To jednak nie oznacza, że musimy siedzieć w domu. Jednodniowa wycieczka to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. 

Rezerwat przyrody Sokole Góry urzeka urokliwymi wapiennymi skałkami 

Rezerwat przyrody Sokole Góry to idealne miejsce na spędzenie majówki. Położony w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej rezerwat obejmuje interesujące skupisko jurajskich wzniesień. W wielu miejscach można zobaczyć bogate formy rzeźby krasowej oraz liczne jaskinie. Przez teren Sokolich Gór przebiega kilka szlaków turystycznych, wśród nich czerwony Szlak Orlich Gniazd, żółty Szlak Olsztyński, i zielony szlak tzw. Dróżka św. Idziego. 

Dni wolne od pracy i od szkoły. Jak zorganizować wycieczkę rodzinną? Chcesz odetchnąć od wielkiego miasta? Idealne miejsca na jednodniową wycieczkę

 

Rezerwat Skałki Piekło pod Niekłaniem - najpiękniejszy rezerwat w województwie świętokrzyskim 

To wyjątkowe miejsce zdecydowanie trzeba odwiedzić. Ten rezerwat przyrody nieożywionej znajduje się na terenie Konecko-Łopuszniańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w północnej części województwa świętokrzyskiego. Skały występujące na wzniesieniu Piekło pochodzą z okresu jurajskiego. Możesz tu podziwiać osobliwe formy skalne takie jak: grzyby, kominy, kazalnice, urwiska i stoły. Skały osiągają do 8 metrów wysokości. 

Lekarz mówi o pandemii w Zanzibarze i krytykuje celebrytów. Pazura oburzona Lekarz mówi o pandemii na Zanzibarze i krytykuje celebrytów. Pazura oburzona

Największe w środkowej Europie ruchome wydmy znajdziesz w Słowińskim Parku Narodowym 

Słowiński Park Narodowy położony jest w środkowej części polskiego wybrzeża w okolicach Łeby. Znajdziesz tu największe w środkowej Europie ruchome wydmy, z których najwyższa ma około 42 metry. Poza wydmami można podziwiać tam także porośnięte szuwarami przybrzeżne jeziora, cmentarzyska drzew czy też piaszczyste wzniesienia z sosnowymi lasami. W Sowińskim Parku Narodowym możesz spotkać około 200 gatunków ptaków. 

Od malowniczych krajobrazów Polskiego Parku Narodowego ciężko oderwać wzrok 

Każdy, kto tęskni za widokiem natury nieskażonej działalnością człowieka, powinien odwiedzić to miejsce. Poleski Park Narodowy kryje dużą liczbę jezior oraz stawów, a przede wszystkim bagien i torfowisk, które rozwijały się bez ingerencji człowieka. Przez teren Poleskiego Parku Narodowego biegnie kilka wytyczonych ścieżek. Jako że większość obszaru stanowią bagna, są to przeważnie drewniane kładki, nadające temu miejscu jedynego w swoim rodzaju klimatu. 

Spływ tratwą po Biebrzy Propozycje na majówkę w Polsce w mniej zatłoczonych miejscach. Nie znajdziecie tu Krakowa i Kazimierza Dolnego

Krajobraz niczym z bajki - takie widoki tylko w Ojcowskim Parku Narodowym

Kanony o urwistych ścianach, sterczące skalne igły, grupy ostańców to składniki krajobrazu Ojcowskiego Parku Narodowego. Najwięcej krasowych dzieł można podziwiać w Dolinie Prądnika - znajdziesz tam jaskinie, wywierzyska i skały o fantazyjnych kształtach. Bogata flora tego obszaru uzupełnia krajobraz parku. Głównymi atrakcjami tego obszaru są także Grota Łokietka, Kaplica na wodzie i ruiny zamku w Ojcowie. 

Więcej o: