Sukienka dla świadkowej - jaka powinna być? Tych modeli unikaj, a te będą strzałem w dziesiątkę

Sukienka dla świadkowej, to trudny wybór. Musi być wyjątkowa, elegancka i spójna z etykietą ślubną. Łatwo popełnić gafę, dlatego należy szczególnie uważać. Których kolorów unikać i czy ustalać ten wybór z panną młodą? Te sukienki dla świadkowej będą strzałem w dziesiątkę

Sukienka dla świadkowej musi być wybrana na podstawie określonych zasad. Przede wszystkim, nie może przyćmić głównej bohaterki, którą jest panna młoda. Powinna być elegancka, ale skromna. Najlepiej pozbawiona połysku i nie odsłaniająca zbyt wiele ciała. Istnieją nawet określone kolory, które polecane są na tą wyjątkową okazję. Jej długość powinna być najlepiej za kolano, a ramiona, podczas ceremonii kościelnej, wypada aby były zakryte. Istnieją przekonania, że musi pasować do klimatu, w którym będzie odbywał się ślub i wesele. Krąży wokół niej wiele legend i stereotypów, czas się przekonać, jak jest naprawdę. 

Zobacz wideo Nigdy nie możesz sama zapiąć sukienki? Wystarczy kawałek sznurka i gotowe!

Sukienka dla świadkowej, nie może się wyróżniać. Tych kolorów unikaj!

Sukienka świadkowej powinna stanowić zgrany duet z panną młodą i jej kreacją. Krzykliwe kolory, takie jak czerwień, intensywna zieleń, czy granat, nie będą dobrym pomysłem. Największym faux pas będzie jednak wybranie białej sukienki. Ten dzień należy do panny młodej i to właśnie ona, jako jedyna osoba na sali, powinna nosić ten wyjątkowy kolor. Unikaj również czarnego. Chociaż obecnie odchodzi się od tego przesądu, to osoba ubrana w czarną kreację, bywa posądzana o złe intencje i nieszczere życzenia dla młodych. Zrezygnuj też ze zbyt dużego dekoltu, lub rozcięcia. 

Piękne sukienki na wesele znajdziesz też TUTAJ >>> 

 
 

Sukienka świadkowej i sukienka panny młodej. Jak siostry?

Sukienka świadkowej powinna nawiązywać do sukienki panny młodej. Mówi się, że ich kreacje powinny być, jak siostry, ale nie bliźniaczki (!). Jeśli sukienka młodej jest w stylu boho, lub ma elementy koronki, warto aby podobne motywy miała sukienka świadkowej. Kolory, które są polecane to barwy jasne, które symbolizują skromność, oddanie w tym wyjątkowym dniu i dobrą wróżbę dla młodej pary. Sukienki, które będą odpowiednie na tą okazję, nie powinny być błyszczące. Matowe będą eleganckie i bardzo stylowe. Modne materiały, pasujące to tej wyjątkowej roli, to tiul, satyna, koronka, organza i szyfon. Kolory, które królują na ślubach od lat, ale są znakomitym rozwiązaniem na tą okazję, to brudny róż, błękit, gołębi szary, fiolet i beż. W takiej stylizacji będziesz wyglądać delikatnie i pięknie. 

 

sukienkasukienka ohso.pl

 

sukienkasukienka Orsay

Sukienka dla świadkowej, czy panny młodej? Kto powinien podejmować decyzję?

Jeszcze kilka lat temu, nikt nie zwracał uwagi na to, czy sukienka świadkowej pasuje do klimatu wydarzenia i do stylizacji nowożeńców. Dziś, w czasach gdy ważny staje się każdy szczegół, zdecydowanie sukienka świadkowej (i garnitur świadka) odgrywają bardzo ważną rolę w całym przedsięwzięciu. Niektóre panny młode obawiają się, że nietaktem będzie bezpośredni wpływ, na kreację świadkowej. To błąd, ponieważ najlepiej, aby była to wspólna decyzja. Świadkowa, powinna być osobą obecną na przymiarkach panny młodej, ponieważ pan młody według przesądów, nie powinien widzieć jej przed ślubem. Panna młoda zaś, ma prawo poznać decyzję świadkowej i planowaną kreację, aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów i niedomówień. 

Więcej o: