Majówka nad jeziorem? Czemu nie! Mazury szykują atrakcje dla turystów. Pandemia im nie straszna

Gdzie wyjechać w tym roku na majówkę? Odpowiedź jest prosta: nad jezioro! Branża turystyczna na Mazurach już szykuje się na otwarcie sezonu. Okazuje się, że zamknięte hotele i pensjonaty wcale nie stanowią przeszkody do spędzenia kilkudniowej majówki poza wielkim miastem. Jakie atrakcje przygotowały Mazury dla turystów?

W tym roku majówka wypada od soboty do poniedziałku. Osobom zatrudnionym na etacie przysługuje odebranie jednego wolnego dnia za sobotę 1 maja. Większość pracodawców zgodnie z kodeksem pracy pozwala pracownikom wykorzystać go 30 kwietnia lub 4 maja. Dzięki temu niektórzy będą mieli czterodniowy majowy weekend. Gdzie się wybrać w tym czasie, skoro hotele są zamknięte? Możesz wybrać odpoczynek na wodzie. To w czasie pandemii jedna z niewielu legalnych form wypoczynku, dlatego Mazury już szykują się na przyjęcie turystów. 

Zobacz wideo Szlezwik-Holsztyn - wakacje z pupilem

Dni wolne od pracy i od szkoły. Jak zorganizować wycieczkę rodzinną? Chcesz odetchnąć od wielkiego miasta? Idealne miejsca na jednodniową wycieczkę

Jacht zamiast pokoju w hotelu - Mazury szykują się na najazd turystów 

Obiekty noclegowe wciąż pozostają zamknięte, a restauracje mogą serwować tylko dania na wynos. Mimo tego branża turystyczna na Mazurach szykuje się na wielkie otwarcie sezonu. W związku z zamknięciem hoteli i pensjonatów wiele osób zdecydowało się na wynajęcie jachtów. W niektórych wypożyczalniach w większych ośrodkach żeglarskich już teraz nie ma wolnych jachtów. Jak będzie wyglądała majówka na Mazurach? Ośrodki żeglarskie przygotowują rozmaite atrakcje dla turystów. 

Lekarz mówi o pandemii w Zanzibarze i krytykuje celebrytów. Pazura oburzona Lekarz mówi o pandemii na Zanzibarze i krytykuje celebrytów. Pazura oburzona

Majówka na Mazurach. Jakie atrakcje czekają na turystów? 

Niektóre porty planują otwarcie właśnie w majówkę. Zamierzają rozpalić grille i sprzedawać dania na wynos. W długi weekend majowy w jednym z portów na południu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich odbędą się warsztaty, jarmark oraz koncert.  

Koncert będzie transmitowany online, więc goście nie muszą być pod sceną, mogą oglądać w ekranach telefonów. A jarmark jest potrzebny nie tylko nam. Od miesięcy nie mogą zarabiać m.in. lokalni rzemieślnicy i artyści tworzący piękne rękodzieło. Będą u nas wytwórcy naturalnych soków i kremów - super zdrowych produktów, które mają krótki termin ważności. Czy ci ludzie mają wyrzucić te produkty? Uważamy, że skoro są czynne targowiska czy odbywają się jarmarki śniadaniowe, to i my w porcie możemy zrobić jarmark - mówiła przedstawicielka portu w rozmowie z PAP.

Wielu osobom udało się zarezerwować nocleg na Mazurach mimo restrykcji. Jak przyznaje jedna z właścicielek pensjonatu w okolicach Mrągowa, gości traktuje jak własną rodzinę, a wizyty rodziny przecież nie są zabronione: 

Wizyty gości, znajomych czy dalszej rodziny nie są zabronione. Do nas przyjeżdżają od lat ci sami ludzie, jesteśmy jak rodzina
Więcej o: