Majówka nad jeziorem? Czemu nie! Mazury szykują atrakcje dla turystów. Pandemia im nie straszna

Gdzie wyjechać w tym roku na majówkę? Odpowiedź jest prosta: nad jezioro! Branża turystyczna na Mazurach już szykuje się na otwarcie sezonu. Okazuje się, że zamknięte hotele i pensjonaty wcale nie stanowią przeszkody do spędzenia kilkudniowej majówki poza wielkim miastem. Jakie atrakcje przygotowały Mazury dla turystów?

W tym roku majówka wypada od soboty do poniedziałku. Osobom zatrudnionym na etacie przysługuje odebranie jednego wolnego dnia za sobotę 1 maja. Większość pracodawców zgodnie z kodeksem pracy pozwala pracownikom wykorzystać go 30 kwietnia lub 4 maja. Dzięki temu niektórzy będą mieli czterodniowy majowy weekend. Gdzie się wybrać w tym czasie, skoro hotele są zamknięte? Możesz wybrać odpoczynek na wodzie. To w czasie pandemii jedna z niewielu legalnych form wypoczynku, dlatego Mazury już szykują się na przyjęcie turystów. 

Zobacz wideo Szlezwik-Holsztyn - wakacje z pupilem

Jacht zamiast pokoju w hotelu - Mazury szykują się na najazd turystów 

Obiekty noclegowe wciąż pozostają zamknięte, a restauracje mogą serwować tylko dania na wynos. Mimo tego branża turystyczna na Mazurach szykuje się na wielkie otwarcie sezonu. W związku z zamknięciem hoteli i pensjonatów wiele osób zdecydowało się na wynajęcie jachtów. W niektórych wypożyczalniach w większych ośrodkach żeglarskich już teraz nie ma wolnych jachtów. Jak będzie wyglądała majówka na Mazurach? Ośrodki żeglarskie przygotowują rozmaite atrakcje dla turystów. 

Majówka na Mazurach. Jakie atrakcje czekają na turystów? 

Niektóre porty planują otwarcie właśnie w majówkę. Zamierzają rozpalić grille i sprzedawać dania na wynos. W długi weekend majowy w jednym z portów na południu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich odbędą się warsztaty, jarmark oraz koncert.  

Koncert będzie transmitowany online, więc goście nie muszą być pod sceną, mogą oglądać w ekranach telefonów. A jarmark jest potrzebny nie tylko nam. Od miesięcy nie mogą zarabiać m.in. lokalni rzemieślnicy i artyści tworzący piękne rękodzieło. Będą u nas wytwórcy naturalnych soków i kremów - super zdrowych produktów, które mają krótki termin ważności. Czy ci ludzie mają wyrzucić te produkty? Uważamy, że skoro są czynne targowiska czy odbywają się jarmarki śniadaniowe, to i my w porcie możemy zrobić jarmark - mówiła przedstawicielka portu w rozmowie z PAP.

Wielu osobom udało się zarezerwować nocleg na Mazurach mimo restrykcji. Jak przyznaje jedna z właścicielek pensjonatu w okolicach Mrągowa, gości traktuje jak własną rodzinę, a wizyty rodziny przecież nie są zabronione: 

Wizyty gości, znajomych czy dalszej rodziny nie są zabronione. Do nas przyjeżdżają od lat ci sami ludzie, jesteśmy jak rodzina
Więcej o: