Kate Middleton i książę William opublikowali ofertę pracy. Idealny kandydat musi być przede wszystkim dyskretny

Kate Middleton i książę William opublikowali nietypową ofertę pracy. Po tym, jak ostatnio pojawiły się plotki, że królowa Elżbieta II przygotowuje księcia Williama do objęcia tronu, nie dziwi nikogo, że książę i księżna Cambridge potrzebują dyskretnego asystenta. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby ubiegać się o to stanowisko?

Wczoraj media obiegła wypowiedź historyka Roberta Lacey'a, który w rozmowie z "People" powiedział, że królowa Elżbieta II przygotowuje Williama do objęcia tronu. Mówi się, że to właśnie on może być kolejnym władcą Wielkiej Brytanii. Obecnie zarówno księżna Kate, jak i jej mąż w imieniu królowej Elżbiety II biorą udział w służbowych spotkaniach i reprezentują głowę państwa na oficjalnych wydarzeniach. Poza tym książę i księżna Cambridge łączą te obowiązki z wychowywaniem trojga dzieci, a każdy ich ruch obserwowany jest przez media na całym świecie. Nie dziwi więc to, że na stronie Royal Household, pojawiło się ogłoszenie, informujące o tym, że małżonkowie szukają kandydata na stanowisko starszego specjalisty ds. komunikacji. 

Zobacz wideo Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

Książę William i Kate Middleton opublikowali ofertę pracy

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, pracownik będzie wypełniał swoje obowiązki przez 37 godzin w tygodniu. W tym czasie jego zadaniem będzie umawianie i nadzorowanie kontaktów pary królewskiej z mediami. 

Wybrany kandydat będzie ustalał i prowadził plany spotkań książęcej pracy, a także wspierał zespół w komunikowaniu o pozostałych działaniach księcia i księżnej. Osoba ta będzie także zaangażowana w kontakt z mediami i przekazywanie mediom wiadomości dotyczących księcia i księżnej, i ich rodziny

– wyliczają w ogłoszeniu. Jakie wymogi powinien spełnić kandydat? Oto niektóre z nich:

  • umiejętność komunikacji pisemnej dla różnych mediów – od długich komunikatów prasowych, po krótkie notatki w mediach społecznościowych
  • dobra świadomość rynku mediów
  • doświadczenie w obsłudze wydarzeń medialnych
  • dyskrecja 

Książę William i Kate Middleton nie zdradzili jednak, jakie wynagrodzenie oferują za wykonywanie tej odpowiedzialnej pracy.

Więcej o: