Retrogradacja Plutona w Koziorożcu. Jaki będzie miała wpływ na nasze życie? Czas na wielkie zmiany

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu będzie miała wpływ na wszystkie znaki zodiaku. Nasze życie w końcu oczyści się z toksyn i wejdzie na dobre tory. Sprawdź w naszym horoskopie, na co powinieneś się przygotować.

Nadchodzi retrogradacja Plutona w Koziorożcu. Zwykle oznacza to, że przychodzi czas na wielkie zmiany w naszym życiu. Pluton symbolizuje bogactwo, do którego prowadzi nas ciężka i solidna praca oraz cierpliwość. Każdy znak zodiaku przeżyje w tym czasie życiowy przełom. To, jakiego typu nowości pojawią się na naszej drodze, będzie zależało od daty urodzenia. Jeśli chcesz wykorzystać tę okazję, zaufaj duchowej roli zjawiska.

Retrogradacja Plutona w Koziorożcu. Na czym polega zjawisko?

Ruch wsteczny Plutona potrwa od 27 kwietnia do 6 maja. W tym czasie planeta zacznie cofać się na swojej osi w Koziorożcu. Co to oznacza dla nas? Zwykle retrogradacje nie są postrzegane jako coś pozytywnego. Nie każdy jest gotowy na zmiany, które za sobą niosą. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od naszego indywidualnego podejścia. Jeśli będziemy potrafili otworzyć się na nowe drogi, wykorzystamy to zjawisko w pozytywny sposób. Każdy z nas prowadzi inny tryb życia, dlatego też pojawiające się przełomy będą zależne od znaków zodiaku. To czas na oczyszczenie swojego środowiska z toksyn – w tym aspekcie rozumianych jako relacje, sytuacje i inne elementy życia, które wprowadzają je na złe tory.

Pluton rządzi sferami związanymi z codziennością i ludzkim bytowaniem. Śmierć, karma, seks, tabu, transformacja i tajemnice. Nic się przed nim nie ukryje. Przy współpracy z Koziorożcem demaskuje to, co leży zakopane głęboko pod powierzchnią. To czas na odzyskanie kontroli nad swoim życiem. Na jakiego typu zmiany powinniśmy się przygotować?

Baran – czas na zawodowy krok do przodu

Barany dostaną szansę na pokazaniu światu swoich największych talentów. Być może to szansa na zbudowanie wielkiej kariery? Poczujesz w sobie misję do zrobienia czegoś więcej niż do tej pory. Wykorzystaj nowy potencjał.

Byk – zmiana spojrzenia na świat

Byki odkryją, że do tej pory widziały tylko to, co chciały widzieć. Niektóre osoby i rzeczy, które wydawały ci się bliskie, okażą się zupełnie inne, niż myślałeś. Czeka cię zmiana punktu widzenia. Te dni mogą wiele namieszać w twoich poglądach.

Bliźnięta – odbuduj relacje

Bliźnięta dostaną szansę na odbudowanie starych relacji. Być może niektórych osób brakuje ci bardziej, niż jesteś w stanie przyznać? Daj bliskim drugą szansę i pozwól działać codzienności. Kiedyś sobie za to podziękujesz.

Rak – poczujesz wolność

Niektóre relacje już dawno powinny się skończyć. Jeśli czujesz, że twój związek nie ma przyszłości i jedyne, co ma ci do zaoferowania to hamowanie twoich pragnień, skończ go. Pożegnania nie są łatwe, ale na dłuższą metę bywają zbawienne.

Lew – zadbaj o zdrowie

Już od jakiegoś czasu Lwy odczuwają w swoim życiu pewne braki. Są zmęczone, smutne i nie mają siły do działania. Skończ ze złymi nawykami i zadbaj o swoje zdrowie. Toksyczna rutyna ciągnie cię w dół, nie pozwalaj na to.

Panna – odnajdziesz pasję

W ostatnich tygodniach brakowało ci czasu na własne przyjemności. Zastanów się nad tym, co tak naprawdę lubisz robić i poświęć temu całe swoje życie. Mamy za mało chwil na to, by marnować je na męczenie się z oczekiwaniami innych. Postaw na siebie.

Waga -  znajdź w sobie balans

Zastanów się nad tym, gdzie tak naprawdę czujesz się jak w domu. Być może czas w końcu postawić sprawę jasno i doprowadzić do ostatecznego starcia? Nikt ich nie lubi, ale nie ograsz niczego milczeniem. Szykują się zmiany w rodzinnych relacjach.

Skorpion – czas na nowości

Pozbądź się starych przekonań i przyzwyczajeń. Musisz oczyścić się z własnej toksyczności, która skraca ci horyzonty. Popatrz na świat z nowej perspektywy i otwórz się na niespodzianki. Czasami naprawdę bywają miłe i uczące.

Strzelec – bogactwo na horyzoncie

Strzelce odkryją moc swojego talentu. Gdy zaczniesz zastanawiać się nad finansami, pomyśl, jak mógłbyś wykorzystać swoje umiejętności do ich zdobywania. Przedefiniuj swoje zdolności i naucz się wykorzystywać je w życiu.

Koziorożec-  zrzucisz starą osobowość

Koziorożce starają się budować swoje życie na własnych fundamentach. Czasami to, co przynosi nam życie, może być o wiele wspanialsze niż twoje zdanie i przyzwyczajenia. Otwórz się na zmiany i pozwól sobie na spontaniczność.

Wodnik – zamknij drzwi przeszłości

Wodniki wciąż starają się podporządkować życie pod wzorce, które pojawiły się nie wiadomo skąd. Nie możesz kierować się głupimi ideałami, zresztą twoje życie wystarczająco ci to już udowodniło. Otwórz oczy na życie, bo omijasz ważną osobę. Trochę krytyki wobec siebie wiele cię nauczy.

Ryby – znajdziesz swoją arkadię

Ryby w końcu poznają towarzystwo, w którym będą czuć się swobodnie. Każda jedna osoba będzie dla ciebie inspiracją do działania. Dobrze w końcu wejść między „swoich”, prawda? Zmiany w relacjach będą bolały, ale ostatecznie wyjdzie ci to na dobre.   

Więcej o: