Twoje ubrania śmierdzą po wyjęciu z pralki? Poniższe sposoby rozwiążą ten problem

Kto nie uwielbia zapachu świeżego prania? Obecnie jest dostępny szeroki wachlarz chemikaliów, które dokładnie czyszczą tkaniny i nadają im pięknego aromatu. Niestety nie zawsze proszek do prania, płyn i kapsułki są wystarczające - wiele z nas skarży się na nieprzyjemny zapach po wyjęciu ubrań z pralki. Jak temu zaradzić?

Nieprzyjemny zapach z pralki może być niepokojącym sygnałem. Czasami wystarczy ponownie wypłukać ubrania. Niestety nie u każdego ten sposób przynosi oczekiwane rezultaty. Co jest przyczyną tego uciążliwego problemu? 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Pranie śmierdzi po wyjęciu z pralki? Poznaj przyczyny tego problemu

  • Filtr - jeśli Twoje tkaniny mają zapach pleśni, należy zainteresować się filtrem i jego ewentualną wymianą. Na początku dokładnie go wyczyść. Umyj ten element ciepłą wodą przy pomocy szczoteczki do zębów, która umożliwi dokładne usunięcie osadu. Wyczyszczony filtr zamontuj ponownie. Uruchom pranie ponownie. Tę czynność powtarzaj raz w miesiącu. Nie należy zapominać też o czyszczeniu filtra wężowego. Przed jego myciem trzeba zakręcić dostęp do wody. Warto postawić przy pralce miskę, która zabezpieczy podłogę i dywan przed nadmierną wilgocią. Po zakończonym czyszczeniu z powrotem odkręć dostęp do wody. 
  • Niewywietrzona pralka - po każdym praniu nie zamykaj od razu pralki, ale pozwól jej wyschnąć. Najlepiej uchylić drzwiczki na 20 minut, aby w środku nie zostawić wilgoci. Pozostałość wody usuń materiałową ścierką. 
  • Temperatura - wszelkie zarazki nie lubią wysokiej temperatury, dlatego co pewien czas zrób pranie w 90 stopniach. Upierz na przykład ręczniki lub ścierki, którymi sprzątasz dom. Niektóre tkaniny mogą się zniekształcić w takiej temperaturze, dlatego warto umieścić w praniu akcesoria służące do sprzątania, których nam nie szkoda.
  • Domestos - widzisz w pralce oznaki pleśni? Pokryj je domestosem i po upływie 15 minut zmyj wilgotną ścierką. Ten środek zwalczy każdą zarazę, dlatego jest polecany również przy problemach z pralką. 

Jak doprać firanki? Jak doprać firanki? Dzięki tym trikom będą idealnie białe

Wybierz aromatyczny płyn do płukania

Po zastosowaniu poniższych rad z Twoją pralką nie powinno być problemu. Przyszła pora na wybór odpowiednich środków do płukania, które wpływają na zapach tkanin. Dla zwolenniczek intensywnych, kokosowych nut, stworzony został Silan Aromatherapy+ Coconut Water Scent & Minerals. Piękny zapach kokosa będzie unosił się w Twoim domu na długo. Ubrania po wyjęciu z pralki będą miękkie i aromatyczne. Opakowanie tego środka jest przyjazne środowisku i w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki niemu każdego dnia będziesz otoczona aurą świeżości. Miłośniczki kwiatowych nut z kolei pokochają płyn do płukania marki Domol o zapachu tajemniczego kwiatu. Ten środek również zapewnia długotrwały aromat i świeżość. Ponadto chroni włókna i kolor, usprawnia prasowanie oraz ma w składzie olejki eteryczne odpowiadające za przyjemne doznania zapachowe. Opakowanie także poddawane jest recyklingowi. 

Joanna Koroniewska na zdjęciu sprzed 24 lat. W takim wydaniu trudno ją rozpoznać Joanna Koroniewska ceni naturalność. "Prędzej czy później da się wyłapać fałsz"

Więcej o: