Majówka na Mazurach 202. Co można robić? Jakie obowiązują obostrzenia?

Majówka na Mazurach to jedna z lepszych alternatyw wyjazdu w tegoroczny weekend majowy. Z uwagi na dużą dostępność pól namiotowych, które jako jedyne pozostają otwarte, mamy okazje na świetny odpoczynek na łonie natury. Jaka zapowiada się pogoda? Które miejsca warto odwiedzić?

Majówka na Mazurach to idealny pomysł dla fanów spędzania czasu pośród natury. Pomimo zamknięcia hoteli i obiektów noclegowych do 8 maja, niektóre hotele próbują obejść obostrzenia i kuszą turystów swoimi ofertami na weekend majowy, jednak przypominamy, że jest to niedozwolone i będzie podlegało kontrolom

Warto wiedzieć, że pola namiotowe pozostają otwarte, jednak należy pamiętać, aby przestrzegać na nich zasad bezpieczeństwa. Odizolowanie się w przyczepie kempingowej, a przy dobrej pogodzie nawet pod namiotem może być świetnym rozwiązaniem na spędzenie weekendu majowego. Na polach namiotowych z reguły znajdują się wspólne toalety, prysznice i umywalki, co niesie za sobą ryzyko zakażenia się dlatego, należy stosować się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Na każdym polu kempingowym powinny znajdować się tabliczki informacyjne wskazujące zasady zachowania higieny na kempingu w czasie epidemii.

Majówka nad morzem? Jeśli stosujemy się do obostrzeń, to nadal dobry pomysł na odpoczynek Majówka nad morzem 2021. Gdzie można się wybrać? Jakie są obostrzenia?

Należy również wiedzieć, że pobyt na takim polu jest  jedynie dla członków społeczności domowej - rodziny lub osób wspólnie zamieszkujących.

Przed wyjazdem warto zaopatrzeć się też w zapas jedzenia. Wszystkie restauracje są zamknięte dla klientów chcących zjeść posiłek wewnątrz, jedyną opcją pozostaje tylko jedzenie na wynos. Mazury są bardzo popularnym miejscem do wypoczynku, dlatego istnieje szansa, że podczas weekendu majowego w najpopularniejszych kurortach będzie mnóstwo ludzi. Pamiętaj aby unikać dużych zgrupowań ludzi i zachowywać bezpieczny dystans od innych. 

Majówka na Mazurach - pogoda 

W tym roku pogoda na majówkę na Mazurach nie wydaje się zbyt zachęcająca. Przewidywane są spore zachmurzenia, przelotne deszcze a temperatura powietrza nie będzie przekraczać 14 stopni Celsjusza. Należy dodatkowo pamiętać, że uczucie chłodu i wiatru potęguje otaczająca nas woda, dlatego pamiętajcie o zabraniu ciepłych ubrań i kurtek, nawet jeśli wybieracie się na jednodniowy wyjazd. 

Zobacz też: Pogoda na majówkę. Synoptycy nie mają dobrych wieści. Będzie pochmurno i deszczowo

Majówka na Mazurach- atrakcje

Zastanawiasz się nad wyjazdem na majówkę na Mazury z dzieckiem? Bardzo dobrze się składa gdyż właśnie tam znajdziesz bardzo dużo atrakcji, które wywołają radość na twarzy twojej pociechy. Dzieci potrzebują mnóstwo ruchu oraz aktywności fizycznej, która w ostatnim czasie przez ciągłe spędzanie czasu w domu, była bardzo ograniczona. Poniżej podpowiadamy jakie atrakcje na Mazurach czekają na dzieci. Warto skorzystać z oferowanych nad jeziorami rowerków wodnych, kajaków, skuterów wodnych czy przejażdżek rowerowych, w zależności od wieku naszych dzieci. Jakie miejsca warto odwiedzić na Mazurach? 

  • Puszczę Piską
  • Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo
  • Mazurski Park Krajobrazowy
  • Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
  • Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej

Wyspa Czarci Ostrów na Jeziorze Śniardwy Ciekawe miejsca na Mazurach - odkryj piękno Krainy Tysiąca Jezior

Na polach namiotowych bardzo często możemy znaleźć boisko do gry w piłkę, place zabaw czy stoły do ping ponga. Świetną atrakcją może okazać się wspólne biesiadowanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Należy mieć oczywiście na uwadze przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, unikanie większych zgrupowań ludzi, utrzymywanie bezpiecznego dystansu od innych. 

Zobacz wideo Znacie go?
Więcej o: