Majówka w Bieszczadach 2021. Gdzie się wybrać? Jaka będzie pogoda?

Majówka w Bieszczadach to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów na spędzenie wiosennego weekendu. Bieszczady przyciągają turystów swoją dzikością, przepięknymi widokami i aurą tajemniczości. Niestety w tym roku większość osób planujących tę górską wyprawę, musi obejść się smakiem ze względu na zamknięte obiekty noclegowe. Jednak nie oznacza to, że nie można przyjechać na jednodniową wycieczkę. Co trzeba koniecznie zobaczyć? Jaka będzie pogoda?

Bieszczady kojarzą się nam z wycieczkami górskimi, kiedy to przemierzamy piękne połoniny i podziwiamy rozciągający się niesamowity i niekończący się górski krajobraz, ale niewiele z nas wie, że w Bieszczadach znajdziemy mnóstwo ciekawych atrakcji. Jeśli pogoda nie zachęca nas do wyjścia w góry lub też przyjechaliśmy odwiedzić nie tylko górskie szlaki to świetnym rozwiązaniem będą atrakcje turystyczne. Jeśli chodzi o obiekty zabytkowe to zdecydowanie warto zobaczyć obiekty sakralne takie jak niewielkie, urokliwe kapliczki i przydrożne krzyże. Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych są niewątpliwie rejsy po Zalewie Solińskim i możliwość wędkowania w łowiskach na Sanie.

Majówka 2021. Co robić podczas majówki w Bieszczadach?

Zapora nad Soliną jest jedną z największych atrakcji turystycznych tej okolicya także całych Bieszczadów. Ze szczytu zapory po jej prawej stronie otwiera się piękny widok zalewu, po którym odbywają się niesamowite rejsy stateczkami turystycznymi, które w sezonie odpływają co 30 minut.. Na przystani znajduje się także wypożyczalnia sprzętu pływającego. Wokół znajdziemy mnóstwo punktów gastronomicznych czy też sklepików z pamiątkami. Nad zaporą znajdują się także pole kempingowe "Jawor", na który jeżeli zamierzamy dostać się samochodem musimy wyjechać z Soliny w kierunku Bóbrki. Z campingu rozpościera się piękny  widok na zalew oraz zaporę. 

Takie urokliwe miejsca nadają się również dla par. Weekend w Bieszczadach dla dwojga to doskonały plan zarówno dla górskich łazików jak i osób preferujących zwiedzanie zabytkowych obiektów.  Charakterystycznym bieszczadzkim widokiem są również drewniane i murowane cerkwie oraz zabytkowe cmentarze. 

Zobacz też: Sanepid zapowiada: Będą masowe kontrole w majowy weekend

Zobacz wideo Śledzicie Nadleśnictwo Baligród?

Majówka w Bieszczadach z dziećmi

Wyjazd w Bieszczady to również świetnie rozwiązanie na spędzenie czasu wolnego z dziećmi. Poniżej podpowiadamy najpopularniejsze atrakcje turystyczne dla naszych pociech:

  • Kolejka wąskotorowa "Majdan"
  • Jezioro Solińskie i okolice
  • Zagroda Żubrów w Mucznem
  • Drewniane Cerkwie
  • Spacer Brzegiem Sanu
  • Wycieczka rowerowa jednym z zielonych szlaków

Majówka w Bieszczadach. Jakie obowiązują obostrzenia? Gdzie nie można nocować?

Baza turystyczna w Bieszczadach jest bardzo rozwinięta. Planując swój pobyt w Bieszczadach po 8 maja mamy ogromny wybór obiektów noclegowych takich jak noclegi w agroturystycznych gospodarstwach, hotelach, apartamentach, pensjonatach, schroniskach, harcerskich bazach i polach namiotowych. Należy jednak pamiętać, że poprzez przedłużenie obostrzeń do 8 maja wszystkie hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte. Jednym z rozwiązań pozostaje nam wyłącznie nocleg u znajomych, rodziny lub pobyt na polu namiotowym.

Majówka w Bieszczadach. Bieszczady w maju - pogoda

Pogoda w tegoroczną majówkę niestety nie zachęca amatorów górskich wędrówek. 1 i 2 maja przewidywane są opady deszczu, natomiast jedyna szansa na ujrzenie promieni słońca nastąpi dopiero 3 maja. Temperatura powietrze będzie się wahać od 6 do 14 stopni Celsjusza, dlatego należy pamiętać o odpowiednim ubiorze i dodatkowym termosie herbaty. Wychodząc na szlak warto też sprawdzić dokładnie, czy nie zalega na nim śnieg i koniecznie założyć odpowiednie buty. 

Więcej o: