Majówka na Kaszubach 2021. Co warto zobaczyć? Jaka będzie pogoda?

Majówka na Kaszubach to doskonały pomysł na spędzenie upragnionego urlopu. Co prawda trzy dni weekendu majowego mogą okazać się zbyt krótkie na zobaczenie wszystkiego, ale z pewnością warto odwiedzić to malownicze miejsce nawet podczas krótkiego wypoczynku. Jak spędzić go w czasie pandemii? Jakie obowiązują obostrzenia?

Kaszuby to idealnie miejsce dla osób chcących spędzić czas zarówno aktywnie jak i w ciszy i spokoju. Bliskość natury, jeziora otaczające sielski krajobraz czy malowniczo położone wsie to tylko część scenerii, która coraz częściej kusi turystów, którzy od ponad roku pozostają w swoich domach. Pandemia przyczyniła się do ogromnej chęci wyjazdu i wypoczynku, ale czy w tegoroczną majówkę będzie to możliwe? Przypominamy, że według obowiązujących obostrzeń rządowych, wszystkie hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 8 maja. Niestety większość z nas będzie zmuszona odwołać swoje majówkowe plany, jedynie ci, którzy na Kaszubach mają znajomych czy rodzinę, będą mogli zatrzymać się na dłużej i podziwiać piękne, sielskie widoki Szwajcarii Kaszubskiej.

Majówka na Kaszubach nad jeziorem

Największym skarbem Kaszub są niewątpliwie piękne jeziora, które nie są tak bardzo oblegane jak akweny mazurskie ale dzięki temu nadają temu miejscu wyjątkowy urok. Najpopularniejsze kaszubskie jeziora to Wdzydze, Raduńskie, Charzykowskie, Karsińskie, Żarnowieckie oraz jezioro Łebsko. Przyciągają one nie tylko kolorem wody, czystością i pięknem otaczającej przyrody, ale również możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego co cieszy się dużą popularnością wśród turystów chcących wypocząć aktywnie. 

 

Nad kaszubskimi jeziorami znajduje się bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, jednak należy pamiętać, że hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 8 maja. Kwatery, domki czy ośrodki agroturystyczne również pozostają zamknięte dla turystów. Czy majówka na Kaszubach nad jeziorem jest w ogóle możliwa?  Dobrym rozwiązaniem może okazać się pobyt na polu kempingowym, ale należy pamiętać aby stosować na nim podstawowe zasady bezpieczeństwa jakimi są, zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych, zachowanie bezpiecznego dystansu od innych osób oraz unikanie większych zgromadzeń grupowych ludzi. 

Zobacz też: Majówka na Mazurach 202. Co można robić? Jakie obowiązują obostrzenia?

Majówka na Kaszubach z dzieckiem, majówka na Kaszubach - atrakcje

Świetnym pomysłem aby pokazać dziecku piękno natury jest niewątpliwie spędzenie majówki na Kaszubach z dzieckiem. Piesze wędrówki, rowerowe wyprawy, kąpiele w jeziorze i pyszne jedzenie mogą niewątpliwie zauroczyć nie tylko starszych ale również nasze pociechy. Podpowiadamy najważniejsze atrakcje na Kaszubach, które warto odwiedzić podróżując z dzieckiem.

Majówka na Kaszubach - atrakcje:

  • ZOO Egzotyczne Tuchlino
  • Słowiński Park Narodowy
  • Żywe Muzeum Ceramiki
  • Kompleks Kaszubskie Oko Gniewino
  • Footgolf Przywidz
  • Kaszubski Park Miniatur Mirachowo
  • Świat Labiryntów Bliziny
  • Park Narodowy Bory Tucholskie

Może znajdziecie wśród nich też opcję na bezpieczną, jednodniową wycieczke?

Majówka na Kaszubach. Jaka będzie pogoda?

Pogoda na majówkę nie zapowiada się najlepiej. Temperatura będzie wahać się od 14 do 17 stopni w dzień, w nocy spadnie do od 3 do 9 stopni Celsjusza. Spodziewane są również opady deszczu. Jedynie sobota może okazać się sucha, z niewielkimi obostrzeniami. 

Więcej o: