Gdzie na majówkę 2021? Wizyta w ZOO to wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny

Majówka za pasem a ty zastanawiasz się jak ją spędzić pomimo obostrzeń? Proponujemy wizytę w ZOO. Taka wycieczka to jeden z najciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu.

Pandemia nie ułatwia nam organizowania czasu wolnego. W tę majówkę nie mamy możliwości zaplanowania dłuższego wyjazdu w kraju, więc zostają nam jednodniowe wycieczki. I tu pojawia się pytanie: gdzie się wybrać? Tym razem proponujemy wycieczkę do ZOO. To doskonała rozrywka dla całej rodziny i świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. 

Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda?

Ogrody zoologiczne otwarte w czasie pandemii

Choć wiele atrakcji jest zamknięta z powodu pandemii koronawirusa, to ogrody zoologiczne działają na pełnych obrotach - oczywiście wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym. W całej Polsce jest wiele ogrodów zoologicznych - znajdują się w większości województw - więc nie musisz się martwić o nocleg, czy długie godziny spędzone w aucie lub innym środku komunikacji. Wizyta w ZOO to doskonała okazja, aby zobaczyć zwierzęta, których nie mamy szans podziwiać w naturze.

Ogrody zoologiczne w PolsceOgrody zoologiczne w Polsce wikimedia commons/Ventic

Odwiedź największe i najstarsze ZOO

Największe i najstarsze ZOO w Polsce mieści się we Wrocławiu. Zostało otwarte dla zwiedzających w 1865 roku i teraz gromadzi najbogatszą kolekcję zwierząt z całego świata. Wrocławski ogród zoologiczny zamieszkuje około 12 tysięcy osobników, które reprezentują aż 1100 gatunków. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest Afrykanarium - jedyne na świecie akwarium poświęcone morskiej florze i faunie Afryki. 

Majówka w gdańskim ZOO. Moc atrakcji i nowe gatunki zwierząt

Gdańskie ZOO zostało utworzone na terenie Doliny Leśnych Młynów tuż nad potokiem Rymaszewskim. Ten ogród zoologiczny wprost urzeka swoim urokiem. W Gdańskim ZOO zamieszkały w tym roku nowe gatunki zwierząt -  lemurek myszaty i kakadu żółtolice. Zoo oferuje także wiele innych atrakcji. Dzieci odwiedzające ogród mogą wziąć udział w grze terenowej lub wyszaleć się w parku linowym. 

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie to wielka zielona wyspa w środku miasta

Tu możesz przyjść po wiedzę, wypocząć wśród pięknej przyrody i obserwować wspaniałe zwierzęta. Warszawskie ZOO zamieszkuje około 500 gatunków zwierząt, a aż 50 jest objęte Europejskim Programem Ochrony Zwierząt. W ogrodzie znajduje się także ścieżka edukacyjna. Na jej trasie znajdują się rzeźby z brązu przedstawiające zwierzęta wraz z tabliczkami opisowymi w alfabecie Braille’a oraz dźwiękowe plany ZOO. Te elementy ścieżki ułatwiają zwiedzanie ogrodu i poznawanie poszczególnych gatunków zwierząt osobom niewidomym i słabowidzącym. 

Stare ZOO w Poznaniu zostało wpisane do rejestru zabytków

Kolejny piękny ogród zoologiczny mieści się w Poznaniu. Są to właściwie dwa ogrody Stare i Nowe ZOO. Stare ZOO założone w 1874 roku jest drugim najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce i w 1978 roku zostało wpisane do rejestru Zabytków. Nowe ZOO zostało otwarte w setną rocznicę starego obiektu i zajmuje prawie 121 hektarów, co czyni je drugim największym pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce.

Więcej o: