Panna młoda przygotowała surowe zasady dla weselnych gości. Wśród nich m.in. zakaz używania telefonów i ubierania się na biało

Organizacja wesela nie należy do najłatwiejszych zadań. W końcu ten wyjątkowy dzień w większości przypadków ma się raz w życiu. Nic dziwnego, że panny młode chcą, aby był idealny. Czasem nawet dają delikatne wskazówki weselnym gościom, aby uniknąć nieporozumień. Łatwo jednak posunąć się wówczas o krok za daleko - tak, jak zrobiła to panna młoda ze Stanów Zjednoczonych, która wraz z zaproszeniem wręczyła gościom regulamin imprezy.

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych panna młoda opublikowała na jednej z grup na Facebooku listę zasad, które wręczyła gościom wraz z zaproszeniem na wesele i zapytała internautów, czy o czymś zapomniała. Jak informuje portal DailyMail, kobieta szybko musiała zmierzyć się z krytyką. Użytkownicy Facebooka uznali, że traktuje swoich gości jak dzieci lub "współwięźniów". 

Zobacz wideo Co z sezonem weselnym? "Decyzje, co do luzowania obostrzeń, będą odważniejsze"

Panna młoda dała gościom listę zasad obowiązujących podczas wesela

Kiedy przez kilka miesięcy przygotowujesz przyjęcie weselne, zależy ci na tym, aby wszystko było tak, jak sobie wymarzyłaś. Jednak nawet najstaranniejsze przygotowania nie są w stanie dać ci stuprocentowej pewności, że w trakcie imprezy nie dojdzie do nieporozumień. Panna młoda z USA, żeby temu zaradzić, obmyśliła wszystkie czarne scenariusze i przygotowała listę 11 zasad dla swoich gości. Brzmiały one następująco:

 1. Nie ubieraj się na biało
 2. Nie spóźnij się na rozpoczęcie ceremonii
 3. Nie używaj telefonu w trakcie ceremonii 
 4. Zwolnij podczas picia
 5. Nie wchodź w kadr
 6. Nie wnoś własnego alkoholu
 7. Nie poganiaj nikogo
 8. Nie zmieniaj dekoracji
 9. Nie narzekaj
 10. Nie ogłaszaj ważnych wiadomości ani się nie oświadczaj
 11. Nie wrzucaj zdjęć do sieci, zanim my to zrobimy

Niestety nie spodobały się internautom. Twierdzili, że przekazanie wiadomości w ten sposób jest niegrzeczne i że mogła to zrobić dyskretniej. Niektórzy podkreślili, że jeśli panna młoda zaprasza na wesele osoby, którym nie ufa, to być może nie powinni znaleźć się na liście gości. Jednak znalazły się też osoby, które poparły pannę młodą.

Szczerze mówiąc, nie widzę w tym niczego złego
Niestety są ludzie, którym trzeba to powiedzieć. Znam co najmniej jedną taką osobę i wszyscy wiemy, że na pewno jest ich o wiele więcej

-  komentowali. A wy, jak myślicie? Czy taka lista jest w porządku?

Więcej o: