Jennifer Gates dostanie "maleńką" część ze 130 miliardów dolarów majątku ojca. Kim jest najstarsza córka Billa Gatesa?

W poniedziałek Bill i Melinda Gate ogłosili, że się rozwodzą. "Dla mnie i dla mojej rodziny był to bardzo trudny okres. Cały czas uczę się, jak radzić sobie z emocjami i wspierać przy tym moją rodzinę" - komentowała decyzję rodziców ich najstarsza córka, Jennifer Gates. Kim jest 25-latka, która otrzyma część majątku swojego ojca?

Bill Gates i jego żona Melinda byli małżeństwem przez 27 lat. Wiadomość o tym, że ich wspólna historia małżeńska dobiega końca, zaskoczyła cały świat. Gatesowie są partnerami nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Ten drugi aspekt ich życia pozostanie bez zmian. 

Zobacz wideo Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]
Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, by umożliwić wszystkim ludziom zdrowe, produktywne życie. Nadal wierzymy w tę misję i będziemy wciąż razem pracować w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy nadal rosnąć wspólnie jako para w kolejnych etapach naszego życia

- oznajmili w oficjalnym oświadczenia. Ich decyzję skomentowała najstarsza córka Jennifer Gates.

 
Dla mnie i dla mojej rodziny był to bardzo trudny okres. Cały czas uczę się, jak radzić sobie z emocjami i wspierać przy tym moją rodzinę. Z tego miejsca chciałabym podziękować za wszystkie słowa wsparcia, które na mnie spłynęły i podkreślić, że jest to moje jedyne oświadczenie w tej sprawie. Proszę o zrozumienie i poszanowanie mojej prywatności

- oznajmiła 25-latka.

Jennifer Lopez w najmodniejszej fryzurze. Optycznie odmładza i działa jak lifting, a zajmuje 30 sekund (zdjęcie ilustracyjne) Jennifer Lopez w najmodniejszej fryzurze. Optycznie odmładza, a zajmuje 30 sekund

Kim jest Jennifer Gates?

Jennifer Gates jest pasjonatką jeździectwa. Najstarsza córka prezesa Microsoftu od szóstego roku życia jeździ konno. Jej ulubiony koń ma na imię Alex i jak mówiła US Equestrian w 2017 roku "jest super słodki, przyziemny, wyluzowany, ale jednocześnie jeździ szybko i jest pewny siebie". Ojciec już od najmłodszych lat starał się wspierać jej pasje, m.in. poprzez zakup posiadłości wartych 37 milionów dolarów w Wellington na Florydzie - miejscu uwielbianym przez zamożnych jeźdźców.

 

Gates rywalizowała w jeździectwie m.in. z Eve Jobs, córką Michaela Bloomberga Georginą, córka Bruce'a Springsteena Jessicą i córka Stevena Spielberga Destry. W 2018 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Stanforda na wydziale biologii człowieka. Mimo tego, że studia pochłaniały wiele czasu, Jennifer potrafiła pogodzić swoje pasje. Oprócz edukacji i jazdy konnej Gates poświęcała również czas na podróże. Na jej profilu na Instagramie możemy podziwiać fotografie z minionych wycieczek do Kuwejtu, Hiszpanii, Australii i innych ekscytujących miejsc.

Od roku 25-latka uczęszcza zdalnie na studia medyczne w Nowym Jorku. Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie. Jennifer dostała od rodziców mieszkanie kilka przecznic od szkoły medycznej. Jego wartość przekroczyła 5 mln dolarów.

 

Ten gest nikogo nie dziwi, bo Bill Gates już w 2011 roku podkreślał, że jest zdeterminowany, aby jego dzieci wytyczały własne ścieżki życia. W rozmowie z The Daily Mail mówił, że jego potomkowie dostaną na start "maleńką część" jego majątku. Według szacunków Forbesa wynosi on 130,5 miliarda dolarów.

Jennifer Gates wkrótce założy własną rodzinę. W styczniu 2020 roku ogłosiła zaręczyny z egipskim jeźdźcem Nayelem Nassarem. Poznali się na Uniwersytecie Stanforda.

Britain Prince Philip Lady Louise Windsor odziedziczy majątek po zmarłym księciu Filipie. Kim jest 17-latka, o której piszą brytyjskie media?

Więcej o: