Brzydkie plamy z potu i dezodorantu pod pachami? Prosty sposób, dzięki któremu łatwo je usuniesz

Żółte, nieestetyczne plamy pojawiające się pod pachami na białych ubraniach to zmora wielu osób. Niestety, ich usunięcie podczas zwykłego prania jest często niemożliwe. Istnieje jednak prosty i domowy sposób na pozbycie się takich plam. Wystarczą produkty, które z pewnością masz w swoim domu.

Powodem powstawania brzydkich plam na ubraniach pod pachami, jest pot zmieszany z używanym dezodorantem. Najbardziej widoczne są one na jasnych oraz białych tkaninach. Niestety, tego typu zabrudzenia najczęściej nie znikają po normalnym praniu. Jak zatem najskuteczniej wywabić tego typu plamy? Nie da się ukryć, że najistotniejsze jest tempo działania - im są starsze, tym trudniej będzie się ich pozbyć

Chcąc usunąć żółte plamy, które pojawiły się na ubraniach pod pachami, można sięgnąć po gotowe środki. Wówczas należy jednak sprawdzić czy dany środek jest odpowiedni do rodzaju tkaniny, z której chce się wywabić plamę. Jeśli natomiast wolisz tańsze i bardziej naturalne sposoby, można taki "odplamiacz" przygotować z produktów, które znaleźć można w niemal każdym domu.

Brzydkie plamy z potu i dezodorantu pod pachami? Prosty sposób, dzięki któremu łatwo je usuniesz

Jeśli żółta plama z potu, która pojawiła się na ubraniu jest świeża, można w prosty i szybki sposób usunąć ją za pomocą octu. Jednak sprawdzi się on jedynie w przypadku niezbyt intensywnych plam. Wystarczy zalać plamy octem i pozostawić na 15 minut, a następnie dokładnie wyprać z użyciem ulubionych detergentów. Ocet działa również prewencyjnie, dzięki czemu w przyszłości ubrania wolniej chłoną pot.

W przypadku bardziej uciążliwych plam, pomocna będzie pasta z sody oczyszczonej i wody utlenionej.  Przygotuj mieszankę sody, wody utlenionej i zwykłej wody w proporcji 1:1:1, a następnie nałóż ją bezpośrednio na plamy. Pozostaw na 45 minut, po czym wypierz ubranie.

Zobacz wideo Plamy z potu są twoją zmorą? Oto kilka skutecznych sposobów na ich wyeliminowanie
Więcej o: