George Clooney obchodzi 60. urodziny. Jak zmienił się na przestrzeni lat? Jego metamorfoza zaskakuje

George Clooney jest jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie. Choć karierę rozpoczynał na małym ekranie, dziś uchodzi za ikonę kina. 6 maja skończył 60 lat i nie da się ukryć, że czas działa na jego korzyść. Jak George Clooney wyglądał na początku swojej kariery? Bardzo się zmienił?
Zobacz wideo Nie tylko George Clooney! Ci aktorzy zaczynali swoją karierę od seriali

George Clooney jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood. Swoją karierę rozpoczął od występów w serialach, komediach i horrorach klasy B, jednak rozpoznawalność przyniósł mu udział w serialu "Ostry dyżur", gdzie wcielał się w rolę pediatry, Douga Rossa. Rola ta zapewniła mu status jednej z najgorętszych gwiazd lat 90. Po serialowym sukcesie, propozycje filmowe posypały się jedna za drugą, a George Clooney stał się ikoną kina. Na swoim koncie ma udział w takich produkcjach, jak "Od zmierzchu do świtu", "Batman i Robin", "Cienka czerwona linia", "Ocean’s Eleven" czy "Syriana", za którą otrzymał Oscara oraz Złoty Glob. Miłość swojego życia Clooney spotkał dopiero po pięćdziesiątce. Jego serce zdobyła Amal Alamuddin - prawniczka, aktywistka oraz obrończyni praw człowieka pracująca dla ONZ. Rok po pierwszej randce pobrali się w Wenecji, a trzy lata później powitali na świecie dwójkę swoich dzieci (bliźniaki) - Ellę i Alexandra. 6 maja 2021 roku, George Clooney skończył 60 lat. Z tej okazji przypominamy, jak zmienił się od czasów początków swojej kariery.

Jennifer Lopez pozuje na jednym zdjęciu z mamą i córkąJennifer Lopez pozuje z mamą i córką. 75-letnia Guadalupe Rodriguez wygląda jak siostra piosenkarki. "Trzy pokolenia królowych"

George Clooney skończył 60 lat. Jak zmienił się od początku swojej kariery? Jego metamorfoza zaskakuje

Nie da się ukryć, że George Clooney jest nie tylko jednym z najpopularniejszych aktorów, lecz także przez wiele osób uważany jest jako jeden z najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. Wiele kobiet uważa, że aktor jest niczym wino i czas działa wyłącznie na jego korzyść. Jak zatem wyglądał na początku swojej kariery? 

 

Córka Reese Witherspoon ma już 21 lat. Podobieństwo do mamy? Uderzające! Wyglądają jak bliźniaczki (zdjęcie ilustracyjne)Córka Reese Witherspoon ma już 21 lat. Podobieństwo do mamy? Uderzające!

George Clooney skończył 60 lat. Trzy zaskakujące ciekawostki na temat aktora

  1. George Clooney przygodę z pracą zaczął na plantacji tytoniu u swoich dziadków. - Kiedyś zbierałem tytoń, zarabiając trzy dolary na godzinę. Gdy aktorzy narzekają na swój los, mówię im, by popracowali na plantacji tytoniu. Poza tym sprzedawałem damskie buty i ubezpieczenia, chodząc od drzwi do drzwi - powiedział aktor w rozmowie z serwisem Page Six. 
  2. W 1982 r. przeprowadził się do Los Angeles i początkowo nocował w łazience u swojego kolegi. By się utrzymać, zmuszony był również pożyczać pieniądze od przyjaciół. Natomiast gdy zarobił ogromnie pieniądze grając w filmie "Grawitacja" postanowił odwdzięczyć się za okazaną mu kiedyś pomoc. Zaprosił 14 przyjaciół na kolację w swoim domu i każdemu z nich wręczył walizkę, w której znalazł się milion dolarów.
  3. George Clooney słynie z nienagannego wizerunku, jednak co ciekawe, nie korzysta z usług fryzjera. Aktor od 25 lat sam jest swoim fryzjerem i przycina swoje włosy za pomocą specjalnej maszynki.
 
Więcej o: