Co oznacza niebieskie serce? Znaczenie emotek na Facebooku

Co oznacza niebieskie serce wśród emotek na Messengerze i na Facebooku? Sprawdź, co oznaczają poszczególne kolory serduszek.

Co oznacza niebieskie serce i inne emotki?

Co oznacza niebieskie serce, a także inne emotki dostępne w komunikatorach internetowych oraz na Facebooku? Większość z nas doskonale orientuje się w znaczeniu emotikonów, gdyż od wielu lat funkcjonują one z powodzeniem, zastępując długie słowne komunikaty. Są uniwersalne i pozwalają na przyspieszenie komunikacji. Dzięki nim możemy przekazać nie tylko wiadomość, ale też podzielić się tym, w jakim stanie się znajdujemy - czy towarzyszy nam radość, smutek, zaskoczenie itd. Katalog emotikonów dostępnych w aplikacjach takich jak Messenger czy Facebook stale powiększa się, a za pomocą tych niewielkich piktogramów możemy wyrazić coraz większą ilość rzeczy. Co ważne, tego rodzaju komunikaty jasne są zarówno dla osób młodych, które praktycznie bez przerwy korzystają z emotikonów, jak i dla starszych osób. Wszystko to dzięki stosowaniu jasnych symboli. Jednym z nich jest np. czerwone serce, które może oznaczać miłość, przyjaźń, oddanie drugiej osobie itp. Co oznacza niebieskie serce?

Niebieskie serce: co oznacza?

Niebieskie serce, które dostępne jest wśród emotikonów na Facebooku zarezerwowane jest do wyrażania uczuć takich jak np. przyjaźń. Niebieskie serce może być także odczytywane jako wyraz lojalności, wierności, wsparcia, czyli rzeczy, które towarzyszą prawdziwej przyjaźni. 

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Zobacz też: Jak zagadać do chłopaka? Czyli o trudnych początkach relacji w czasach Tindera

Co oznaczają kolory serc?

Co oznaczają kolory serc? W gamie emotikonów możemy znaleźć nie tylko czerwone serce będące uniwersalnym symbolem miłości czy wspomniane niebieskie serce, które nawiązuje do bardzo czystych i wzniosłych uczuć. W bazie znajdziemy także m.in.:

  • serce fioletowe - ten nieco tajemniczy kolor odzwierciedla uczucia głębokie, ale często ukryte i nieeksponowane;  może być wyrazem wyrozumiałości i troski o dobro osoby, do której jest wysyłane
  • serce zielone - to serce naturalnie kojarzy się z nadzieją i miłością - może być więc symbolem niespełnionego uczucia; zieleń to także kolor kojarzący się z naturą, dlatego zielone serce może być odczytywane jako miłość do przyrody
  • serce czarne - czerń jest w naszym kręgu kulturowym wiązana ze smutkiem, rozpaczą oraz żałobą; taka emotka może być więc graficznym zobrazowaniem właśnie tych trudnych uczuć; w przypadku pogadanki między znajomymi może też symbolizować czarny humor
  • serce żółte - to kolor słońca i radości, ale także może oznaczać głębokie uczucie przyjaźni i wierności
  • serce białe - biel to kolor czystości, dlatego też takie serce w rozmowie może oznaczać przysięgę wierności i lojalności bez względu na okoliczności. 

Co znaczą kolory serduszek?

Co jeszcze znaczą kolory serduszek? Kolory serduszek na czatach i w innych wirtualnych komunikatorach zazwyczaj odzwierciedlają uczucia. Ich dobór jest zgodny z funkcjonującymi powszechnie skojarzeniami: czerwień - miłość, czerń - rozpacz, zieleń - nadzieja itd. Emotki są konstruowane w ten sposób, aby oddziaływać na nasze pierwsze skojarzenia - dają prosty i czytelny dla każdego przekaz. Dlatego też tak łatwo stały się elementem codziennego funkcjonowania wśród ludzi w różnym wieku, o różnych narodowościach, poziomie wykształcenia itd. 

Zobacz też: Jak założyć konto na Tinderze? Instrukcja krok po kroku

Więcej o: