Co oznacza czarne serce na Facebook? Sprawdź znaczenie popularnych emotek

Co oznacza czarne serce na Facebooku, a także inne popularne emotki używane na Messengerze i w innych komunikatorach?

Czarne serce emoji: co oznacza?

Co oznacza emoji czarne serce, które można znaleźć w popularnym serwisie społecznościowym Facebook, a także wykorzystać w komunikatorze Messenger?  Serce kojarzone jest jako symbol szeroko pojętej miłości, przyjaźni, czyli uczuć pozytywnych i przyjemnych. Jeśli jednak łączymy je z kolorem czarnym, który w naszej tradycji związany jest raczej ze smutkiem, a także żałobą, wówczas wiele osób zaczyna zastanawiać się co czarne serce emoji może tak naprawdę znaczyć. Jeśli w twojej wirtualnej rozmowie pojawia się czarne serce, oznacza to, że druga osoba odczuwa głęboki smutek, żal, a czasem nawet rozpacz. Nie powinno się lekceważyć takiego symbolu, gdyż można go odczytywać jako swoiste wołanie o wsparcie i zainteresowanie. 

Czarne serduszko emotka: inne znaczenia

Czarne serduszko emotka może oznaczać nie tylko ponury, żałobny nastrój. Jeśli kontekst rozmowy na to nie wskazuje, wówczas można zrozumieć pojawienie się czarnego serduszka jako wyraz czarnego humoru naszego rozmówcy. Na takie komunikaty można sobie pozwolić podczas konwersacji z bliskim znajomym, tak aby mieć pewność, że wychwyci on właściwy kontekst zastosowanego emotikona, gdyż jak widać ten sam piktogram może być interpretowany na różne sposoby. 

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Zobacz też: Jak zagadać do chłopaka? Czyli o trudnych początkach relacji w czasach Tindera

Co oznaczają kolory serc?

W katalogu emotikonów na Facebook można znaleźć całą masę symboli, które są w stanie wyrazić większość emocji, a także wiele życiowych sytuacji. Dzięki nim w szybki i zwięzły sposób możemy przekazać znajomym to, jakie jest nasze samopoczucie albo co nowego się u nas wydarzyło, np. ukończenie szkoły, zaręczyny, ślub czy narodziny dziecka.

Ważną rolę w komunikacji tego typu pełni także stosowanie odpowiednich kolorów symboli, np. czerwona buźka oznacza złość, a czarne serce smutek. Co oznaczają kolory serc, które możemy znaleźć wśród emotek?

  • białe - takie serce w rozmowie może oznaczać wierność, lojalność, a także czyste zamiary względem drugiej osoby
  • fioletowe - odzwierciedla uczucia głębokie, ale pozostające w ukryciu
  • zielone - kojarzy się z nadzieją i z naturą, dlatego zielone serce może być odczytywane jako miłość do przyrody
  • żółte - to kolor słońca i radości, ale także może oznaczać głębokie uczucie przyjaźni i wierności
  • niebieskie - niebieskie serce może oznaczać, że darzymy daną osobę pozytywnymi uczuciami, a także że jesteśmy względem niej uczciwi, szczerzy i lojalni.

Zobacz też: To, w jaki sposób piszesz wiadomości do swojego partnera, mówi więcej o waszym związku niż myślisz

Co znaczą kolory serduszek?

Co jeszcze znaczą kolory serduszek? Kolory serduszek mają na celu nakierowanie osób, do których adresowana jest dana wiadomość na to, jakie emocje towarzyszą osobie, która ją pisze. Twórcy emotikonów dobierając kolory poszczególnych znaków, wzięli pod uwagę funkcjonujące skojarzenia, tak aby ułatwić użytkownikom szybkie zrozumienie komunikatów, które pojawiają się na tablicach facebookowych lub w rozmowach za pośrednictwem Messengera. Emotikony bowiem z zasady powinny być na tyle zrozumiałe, aby przekazywane za ich pomocą informacje były jasne dla każdego. 

Zobacz też: Jak założyć konto na Tinderze? Instrukcja krok po kroku

Więcej o: