Ośnieżone Tatry i Wawel skąpany promieniami słońca! Ten widok zapiera dech w piersiach

Tak wiele osób wybiera teraz zagraniczne wycieczki, nie wiedząc nawet, jak piękne widoki można podziwiać w Polsce. Fotografowi Janowi Ulickiemu udało się uchwycić cudowny krajobraz polskich gór. To koniecznie trzeba zobaczyć.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" czytamy w jednym z utworów Stanisława Jachowicza. Ta popularna fraza używana jest zawsze, gdy chcemy podkreślić, że Polskie walory dorównują lub nawet przewyższają zagraniczne. Trzeba się zgodzić, że wiele osób zachwyca się zagranicznymi miejscami, a w ogóle nie docenia piękna polskiej przyrody. Biura podróży kuszą tropikalnymi wycieczkami, a my wybieramy wycieczki w dalekie kraje, zamiast docenić to, co mamy na wyciągnięcie ręki. Są jednak tacy, którzy znają najpiękniejsze miejsca w Polsce i potrafią doskonale uchwycić ich niepowtarzalny klimat. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Ten widok zapiera dech w piersiach. Oświetlony promieniami słońca Wawel a w tle ośnieżone Tatry 

Jan Ulicki potrafi doskonale uchwycić piękno ulotnej chwili. Tym razem krakowski fotograf pokazał na swoim instagramowym profilu zdjęcie skąpanego w promieniach słońca Wawelu. Ten zachwycający widok dopełniają ośnieżone Tatry, które kontrastują z miejskim krajobrazem, a uroku całemu zdjęciu dodaje jeszcze balon widokowy. 

 

Takie nietuzinkowe kadry są specjalnością krakowskiego fotografa. Jego motto brzmi: „Nie wystarczy patrzeć. Trzeba umieć dostrzegać” i należy przyznać, że dostrzeganie wychodzi Janowi Ulickiemu znakomicie. Wawel wśród promieni zachodzącego słońca na tle ośnieżonych Tatr tworzy magiczną scenerię, w której każdy chciałby się znaleźć. 

Po obejrzeniu tych fotografii aż chce się podróżować po Polsce

Jeśli marzysz o podziwianiu pięknych miejsc w Polsce, ale nie wiesz, gdzie je znaleźć, to koniecznie przejrzyj sobie fotografie Jana Ulickiego. Te miejsca zachwycają, a krakowski fotograf potrafi doskonale uchwycić ich urok. Czasem aż trudno uwierzyć, że miejsca uwiecznione przez niego na zdjęciach istnieją na prawdę. 

 
Więcej o: