Przedziałek na głowie może postarzyć cię nawet o kilka lat! Sprawdź, jak się czesać, aby tego uniknąć

Przedziałek na włosach może być umieszczony po środku, lub z boku głowy. Okazuje się, że ma to ogromne znaczenie, w przypadku różnych kształtów twarzy. Może sprawić, że będzie ona wyglądała szczuplej, lub młodziej. Niestety, bez odpowiedniej wiedzy możemy uzyskać przeciwny efekt. Jak tego uniknąć?

Przedziałek na włosach tworzy się sam, ale możemy mieć wpływ na jego ułożenie. Dawniej modne były przedziałki na skos, w formie "zygzaka", czy ekstremalnie przeniesione na prawą, lub lewą część głowy. Moda się zmienia, uczesanie powinno być odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Sprawdź, w jakim wydaniu będziesz wyglądać korzystnie, a które może ci zaszkodzić. 

Zobacz wideo Wystarczy jeden ruch i ta broda zmieni się w oryginalny warkocz. Zobacz, jak to zrobić Wybierz serwis

Przedziałek na włosach, jak prawidłowo go zrobić?

Przedziałek na głowie powinien być czymś naturalnym i układać się niemal automatycznie. Aby tak było, włosy muszą przyzwyczaić się do pewnego rodzaju uczesania. Aby utrwalić efekt, przedziałek powinien być układany na mokro, najlepiej tuż po myciu głowy. Włosy powinny być rozczesane grzebieniem, a dopiero po tym procesie, możemy wydzielić jego miejsce. Najlepiej wydzielić przedziałek specjalnym fryzjerskim szpikulcem, lub rzadkim grzebieniem. Na koniec należy wysuszyć włosy, od strony przedziałka, aby nie zniszczyć uczesania. Zaleca się utrwalić fryzurę np. lakierem.

Włosy w stylu boho Dzięki tym sposobom twoje włosy będą uniesione i gęste. Trzy triki na objętość

Przedziałek na środku głowy. Komu pasuje?

Przedziałek na środku głowy może odjąć lat i optycznie wymodelować twarz. Polecany jest szczególnie osobom o twarzy okrągłej, lub kwadratowej. Niestety, łatwo popełnić błąd. Rysy twarzy będą wyglądać na gładsze i delikatniejsze tylko, jeśli część naszych włosów będzie nachodzić na policzki. Możesz zostawić pasma z boku, w stylu curtain bangs, lub delikatnie pofalować włosy, aby część z nich wchodziła na kości policzkowe. Zakładając włosy za uszy, uwydatnisz dość szerokie rysy. Aby uniknąć przeciwnego efektu, powinny tej fryzury unikać osoby o twarzy owalnej i w kształcie serca. W ten sposób, ich czoło może optycznie wyglądać na dużo wyższe, a cała twarz na bardziej masywną i starszą.

 

Przedziałek z prawej, lub lewej strony. Kto powinien się na niego zdecydować?

Przedziałek z jednej strony, może wiązać się z grzywką w kształcie fali, lub swobodnym zaczesaniem włosów na bok. Niezależnie od tego, jest wskazany tylko dla niektórych kształtów twarzy. Szczególnie polecany osobom o kształcie owalnym, lub kształcie serca. Zmiękcza rysy i pomaga poprawić proporcje twarzy. Zawadiacka grzywka na bok również optycznie odmładza. Jeśli zestawisz przedziałek z boku z prostą grzywką zasłaniającą czoło, możesz nie uzyskać korzystnego efektu. To dość ekstremalne połączenie, które rzadko się sprawdza. W przypadku przedziałku na bok, mamy większe pole działania. Jeśli lubisz zmieniać uczesania i nie lubisz monotonii, ten przedziałek jest dla ciebie. 

 

Toffee blonde Ten kolor odmładza i rozświetla twarz. Tej wiosny postaw na Toffee blonde

Więcej o: