Myjesz się gąbką? Dermatolog wyjaśnia, czemu to obrzydliwe. "Przez lata ludzie mówili mi, że jestem dziwny"

Wiele osób nie wyobraża sobie kąpieli bez użycia gąbki. Jednak okazuje się, że nie jest to najzdrowsze dla naszego ciała. Jak podkreśla na swoim kanale na TikToku dermatolog o nicku drcharlesmd1, mycie się gąbką jest odrażające i niewłaściwe.

Zanim kolejny raz użyjesz gąbki pod prysznicem, zastanów się dwa razy. Dermatolog, którego na TikToku obserwuje niespełna 485 tys. osób, twierdzi, że wszyscy powinniśmy natychmiast przestać jej używać w codziennej pielęgnacji. Ekspert znany jest z obalania mitów dotyczących dbania o skórę, które pojawiają się w Internecie. Ne tylko uważa, że posiadanie gąbki jest niepotrzebne, ale wyjaśnia, że w rzeczywistości jest o wiele bardziej brudzące, niż myślimy.

Zobacz wideo Na czym polega proces starzenia skóry? Wyjaśnia lekarz

Dermatolog krytykuje osoby, myjące się gąbką

Dr Charles ujawnił trzy rzeczy, których każdy z nas powinien unikać, a gąbka jest numerem jeden na jego liście. Dlaczego? W wilgotnym środowisku rozwija się mnóstwo bakterii, które mogą doprowadzić do rozwoju infekcji np. jeśli masz ranę na ciele, dlatego lepiej używać do mycia własnych rąk. 

Gąbka = worek bakterii

- stwierdził.

Według niego używanie rąk do mycia twarzy i ciała jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Dermatolog dodał również, że twarde gąbki, ponieważ wyjaśnił, że mogą one prowadzić do "pęknięć skóry" podczas mycia. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia i mycia się bez gąbki, zadbaj o to, żeby wymieniać ją co 3-4 tygodnie i prać ją regularnie w pralce. 

Czekaj. Przez lata ludzie mówili mi, że jestem dziwny tylko dlatego, że używam rąk. A teraz mówisz mi, że mam rację?

- zdziwił się jeden z internautów. Z kolei drugi dodał zaskoczony:

Codziennie używam czystej gąbki. Czy… czy ludzie używają jej ponownie?
Więcej o: