Bielizna modelująca. Jak właściwie dobrać bieliznę wyszczuplająca?

Bielizna modelująca to doskonały pomysł nie tylko dla pań, które chcą ukryć dodatkowe kilogramy, ale także dla tych, które chcą, aby ich sylwetka nabrała idealnych kształtów.

Bielizna modelująca brzuch: jak ją wybrać?

Bielizna modelująca brzuch to już dawno nie siermiężne majtki, które opinają sylwetkę do granic możliwości i sprawiają, że nad ich linią gromadzi się wałek tłuszczu, który miał zostać ukryty, a tak naprawdę został tylko przesunięty pod biust. Obecnie na rynku mamy dostęp do produktów, które w sposób wyważony i przemyślany korygują mankamenty sylwetki, a jednocześnie zapewniają nam komfort podczas ich noszenia. 

Najczęściej panie decydują się na zakup bielizny modelującej brzuch, gdyż to właśnie w jego rejonie mają największe "kłopoty". Wałeczki na brzuchu mogą pojawić się po zimie, jako efekt chwilowego wzrostu wagi lub po przebytej ciąży i porodzie. Jak sobie z nimi szybko poradzić? Najlepszym sposobem jest bielizna modelująca brzuch. Taka bielizna to albo majtki z wysokim stanem, albo zdecydowanie lepsze rozwiązanie, jakim jest body. Pamiętajmy, że wybierając taki produkt, bardzo mocno trzeba skupić się na rozmiarze. Wiele pań popełnia błąd, sądząc, że ciasna bielizna lepiej wyszczupli i ukryje mankamenty. Jest dokładnie odwrotnie. Zbyt obcisłe body lub majtki nieładnie odetną się pod ubraniem, zwracając uwagę na wałeczki pod biustem, ale też na plecach, pod łopatkami. Dobrze dobrana bielizna musi lekko opinać sylwetkę, dając nam swobodę ruchu i oddechu.

Bielizna korygująca: rodzaje

W sklepach mamy wiele rodzajów bielizny korygującej. Co możemy spotkać na półkach i na co warto się zdecydować?

  • body i halki modelujące - to najpopularniejszy, ale też najbardziej wszechstronny typ bielizny modelującej, który jednocześnie jest w stanie unieść biust, wymodelować brzuch i pośladki, a także ukryć zbyt wydatne biodra
  • figi ściągające - ten rodzaj bielizny ma głównie na celu poprawę wyglądu naszej pupy i częściowo także brzucha, pod warunkiem, że mają wysoki stan
  • gorsety modelujące - choć brzmi to trochę jak z zeszłej epoki, to gorsety wciąż są w użytku; należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić i zbyt mocno się nie ściskać, gdyż może to wywołać poważne kłopoty zdrowotne.
Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają ci spod bluzki? Wystarczy ten jeden trik

Bielizna modelująca brzuch i pośladki: cieliste body będzie w sam raz

Jak już wcześniej wspomniano bielizna modelująca brzuch i pośladki musi być w dobrym rozmiarze. Ale to nie wszystko, na co musimy zwrócić uwagę. Pamiętajmy, że im bardziej zabudowany model, tym lepszy efekt wyszczuplenia uzyskamy. Dlatego też jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy efekt modelujący w obszarze brzucha i pośladków wówczas warto zdecydować się na body lub halkę o odpowiedniej długości. Nogawki takiego body powinny sięgać przynajmniej do połowy ud, tak aby nadmiar fałdek mógł się równomiernie rozejść po całej sylwetce. Podobnie w górnej części. Najlepsza będzie bielizna posiadająca szelki bądź rękawy, która dodatkowo "zbierze" ładnie biust i wygładzi plecy, na których najczęściej widoczne są efekty eksperymentów ze źle dobraną bielizną modelującą. 

Jeśli zastanawiasz się jaki kolor powinien mieć taki produkt, to najbardziej praktyczny będzie cielisty, który dobrze pasować będzie zarówno pod ubrania jasne jak i ciemne. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w komplet cielisty, biały i czarny, ale na sam początek przygody z bielizną modelującą wystarczy jedynie ten pierwszy.

Modelująca bielizna: przede wszystkim patrz na jakość

Modelująca bielizna dostępna jest nie tylko w sklepach bieliźniarskich, ale także w sklepach z odzieżą, a nawet niektórych hipermarketach. Jej ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Skąd te różnice? Otóż przeważnie chodzi o jakość. Komplet za kilkadziesiąt złotych wykonany jest zazwyczaj ze sztucznych materiałów, które szybko ulegają zniszczeniu pod wpływem kontaktu z innymi ubraniami i częstego prania. Droższa, ale też lepszej jakości modelująca bielizna bardzo dobrze znosi wielokrotne pranie, którego nie da się uniknąć w przypadku odzieży bezpośrednio stykającej się z naszym ciałem. Nie tworzą się na niej także nieestetyczne kulki, które zazwyczaj są efektem kontaktu dwóch tkanin (ocierania się o wierzchnią warstwę ubrań). Dlatego też decydując się na zakup bielizny modelującej, warto zainwestować większą kwotę i mieć pewność, że posłuży nam ona zdecydowanie dłużej niż ta za kilkadziesiąt złotych. 

Więcej o: