Okulary przeciwsłoneczne na wiosnę 2021: jak dobrać model do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne są dodatkiem szczególnie pożądanym podczas ciepłych miesięcy. Dobór właściwych oprawek powinien być uzależniony między innymi od kształtu twarzy. W tym artykule dowiesz się, który model ochroni Twoje oczy i jednocześnie podkreśli urodę.

Najnowsze trendy w okularach przeciwsłonecznych coraz bardziej zaskakują. Kiedyś nosiło się małe oprawki, a dziś wiele kobiet stawia na większy rozmiar, który potrafi zakryć połowę twarzy. W słoneczne dni każda z nas pragnie korzystać z pogody i czuć się przy tym komfortowo. Jak dobrać okulary słoneczne, aby wyglądać w nich dobrze?

Zobacz wideo Bose Frames Alto - okulary przeciwsłoneczne i słuchawki w jednym [TOPGadżet]

Okulary przeciwsłoneczne 2021 - przed doborem ustal najpierw kształt twarzy

W celu sprawdzenia, jaki rodzaj okularów jest dla nas dobry, należy ustalić kształt twarzy w następujący sposób:

  • Najpierw znajdź najwyższy punkt kości policzkowej i przyklej do niego koniec taśmy. Z drugą stroną postąp podobnie i zmierz odległość między punktami.
  • Pod uchem zaznacz punkt, w którym wyczuwalny jest początek kości. Następnie wykonaj pomiar długości do drugiego ucha, prowadząc taśmę pod podbródkiem. 
  • Zmierz długość twarzy od środka linii włosów aż do samej brody. 

Porównaj wyniki ze znanymi kształtami twarzy.

  • Twarz owalna - długość buzi to około 1,5 miary szerokości. Linia brody jest łagodna.
  • Twarz okrągła - długość i szerokość są do siebie podobne, a oprócz tego linia żuchwy jest bardzo łagodna.
  • Twarz trójkątna - długość większa od szerokości. Występuje przy tym typie szerokie czoło.
  • Twarz prostokątna - długość większa od szerokości, kanciasty podbródek i wydłużona broda. Występują wydłużone policzki. Taki kształt sprawia wrażenie szczupłej twarzy.
  • Twarz diamentowa - ten typ lekko zwęża się ku górze. Policzki są najszerszą częścią twarzy. Określa się ten typ również sześciokątnym. 

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne - komu najbardziej pasują?

Niestety taki fason nie jest uniwersalny. Najlepiej prezentuje się w nich twarz diamentowa, która charakteryzuje się wąską szczęką i czołem. Najszerszym obszarem są kości policzkowe. Lekka konstrukcja i okrągłe oprawki podkreślą jej urok.

Podczas doboru okularów dla twarzy okrągłej warto kierować się zasadą przeciwieństwa. Należy skoncentrować się na ekspozycji kości policzkowych. Pomogą w tym okulary kwadratowe, prostokątne oraz kocie oczy.

 

Twarz prostokątna pięknie wygląda w towarzystwie okularów oversize. Mogą być lekko zaokrąglone. W tym przypadku sprawdzą się okulary wayfarer w różnym kolorze.

Do twarzy trójkątnej zaleca się kocie oczy lub okulary z delikatną, metalową oprawką. Lekka konstrukcja złagodzi ostre rysy twarzy. Połączenie srebra i błękitu będzie wyglądało znakomicie.

Posiadaczki twarzy owalnej mogą przebierać w oprawkach. Należy jednak pamiętać, aby nie były one zbyt masywne i szerokie. Modele typu aviator lub kocie oczy będą strzałem w dziesiątkę. 

 
Więcej o: