Okulary przeciwsłoneczne na wiosnę 2021: jak dobrać model do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne są dodatkiem szczególnie pożądanym podczas ciepłych miesięcy. Dobór właściwych oprawek powinien być uzależniony między innymi od kształtu twarzy. W tym artykule dowiesz się, który model ochroni Twoje oczy i jednocześnie podkreśli urodę.

Najnowsze trendy w okularach przeciwsłonecznych coraz bardziej zaskakują. Kiedyś nosiło się małe oprawki, a dziś wiele kobiet stawia na większy rozmiar, który potrafi zakryć połowę twarzy. W słoneczne dni każda z nas pragnie korzystać z pogody i czuć się przy tym komfortowo. Jak dobrać okulary słoneczne, aby wyglądać w nich dobrze?

Zobacz wideo Bose Frames Alto - okulary przeciwsłoneczne i słuchawki w jednym [TOPGadżet]

Okulary przeciwsłoneczne 2021 - przed doborem ustal najpierw kształt twarzy

W celu sprawdzenia, jaki rodzaj okularów jest dla nas dobry, należy ustalić kształt twarzy w następujący sposób:

  • Najpierw znajdź najwyższy punkt kości policzkowej i przyklej do niego koniec taśmy. Z drugą stroną postąp podobnie i zmierz odległość między punktami.
  • Pod uchem zaznacz punkt, w którym wyczuwalny jest początek kości. Następnie wykonaj pomiar długości do drugiego ucha, prowadząc taśmę pod podbródkiem. 
  • Zmierz długość twarzy od środka linii włosów aż do samej brody. 

Porównaj wyniki ze znanymi kształtami twarzy.

  • Twarz owalna - długość buzi to około 1,5 miary szerokości. Linia brody jest łagodna.
  • Twarz okrągła - długość i szerokość są do siebie podobne, a oprócz tego linia żuchwy jest bardzo łagodna.
  • Twarz trójkątna - długość większa od szerokości. Występuje przy tym typie szerokie czoło.
  • Twarz prostokątna - długość większa od szerokości, kanciasty podbródek i wydłużona broda. Występują wydłużone policzki. Taki kształt sprawia wrażenie szczupłej twarzy.
  • Twarz diamentowa - ten typ lekko zwęża się ku górze. Policzki są najszerszą częścią twarzy. Określa się ten typ również sześciokątnym. 

Pepco sprzedaje klapki za 25 zł, które robią furorę. To hit wśród kobiet na lato (zdjęcie ilustracyjne) Pepco sprzedaje klapki za 25 zł, które robią furorę. To hit wśród kobiet na lato

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne - komu najbardziej pasują?

Niestety taki fason nie jest uniwersalny. Najlepiej prezentuje się w nich twarz diamentowa, która charakteryzuje się wąską szczęką i czołem. Najszerszym obszarem są kości policzkowe. Lekka konstrukcja i okrągłe oprawki podkreślą jej urok.

Podczas doboru okularów dla twarzy okrągłej warto kierować się zasadą przeciwieństwa. Należy skoncentrować się na ekspozycji kości policzkowych. Pomogą w tym okulary kwadratowe, prostokątne oraz kocie oczy.

 

Twarz prostokątna pięknie wygląda w towarzystwie okularów oversize. Mogą być lekko zaokrąglone. W tym przypadku sprawdzą się okulary wayfarer w różnym kolorze.

Do twarzy trójkątnej zaleca się kocie oczy lub okulary z delikatną, metalową oprawką. Lekka konstrukcja złagodzi ostre rysy twarzy. Połączenie srebra i błękitu będzie wyglądało znakomicie.

Posiadaczki twarzy owalnej mogą przebierać w oprawkach. Należy jednak pamiętać, aby nie były one zbyt masywne i szerokie. Modele typu aviator lub kocie oczy będą strzałem w dziesiątkę. 

 
Więcej o: