Jaka sukienka dla mamy na Komunię dziecka? Postaw na elegancki krój i kolor. Najmodniejsze propozycje dla mam

Sukienka dla mamy na Pierwszą Komunię dziecka musi być elegancka i raczej skromna. Bez problemu jednak, możemy wybrać kreację, która pozostanie modna i stylowa. Jakich zasad należy się trzymać i jakiej sukienki szukać? Gwarantujemy, że w naszych propozycjach będziesz wyglądać przepięknie i nie popełnisz żadnego modowego faux pas.

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Szczególnie mamy mogą mieć zagwozdkę, co założyć w tym szczególnym dniu. Najlepszą decyzją będzie sukienka, jednak musi ona spełniać kilka zasad. Poznaj modową etykietę i zobacz, jakie są nasze propozycje na tą wyjątkową okazję. Sukienka na tą uroczystość może być modna i wcale nie nudna!

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Jaka sukienka na Pierwszą Komunię dziecka? Kolory są ważne

Pierwsza Komunia Święta, to wydarzenie o charakterze sakralnym. Tradycja, jak i wyjątkowy obrządek ma charakter radosny, ale i dość poważny. Dla dzieci to podniosły dzień o szczególnym znaczeniu, dlatego strój także powinien być stosowny. Należy unikać odkrytych ramion, zbyt wydatnych dekoltów i kreacji o krzykliwych kolorach. Są one szczególnie ważne. Pierwsza Komunia Święta to dzień, kiedy dzieci mają na sobie białe stroje symbolizujące niewinność i czystość. Ma to podobną symbolikę do sukni ślubnej. Podobnego wizerunku oczekuje się od komunijnych gości. Jasne kolory oddają podniosły nastrój, a także podkreślają duchowy wymiar całego wydarzenia. W złym guście są kreacje w ciemnych barwach. Najlepiej sprawdzą się błękity, róże, beże i fiolety. Dobrze się składa, bo pastelowe barwy rządzą w tym sezonie. 

Sukienka na Komunię dla mam, powinna być elegancka i klasyczna

Sukienka na Komunię dziecka nie powinna być zbyt ekstrawagancka. Klasyka jest w modzie i sprawdza się całkiem dobrze. To bezpieczne rozwiązanie, ale w połączeniu z elegancką biżuterią, butami i torebką, będzie stanowić zgrany modowy duet. Rekomendowana długość to midi lub maxi. Zrezygnuj z sukienek mini, które mogą nie być dobrze postrzegane w tym dniu. Skup się na kroju prostym, lub trapezowym. Aby nieco dodać sukience charakteru, możesz wybrać stylizację z paskiem w talii. 

sukienkasukienka h&m

sukienkasukienka Reserved

Sukienka na Pierwszą Komunię Świętą dziecka. Na co uważać?

Najważniejsze w tym dniu jest dziecko i ważne dla niego wydarzenie. Matka odgrywa bardzo ważną rolę, jednak nie powinna przyćmić swojej latorośli. Sukienka na którą się zdecydujesz może być modna, stylowa i elegancka. To stosowne, ponieważ jest to święto również rodzinne, które zazwyczaj łączy się też z późniejszą uroczystością. Możesz pozwolić sobie zaszaleć z fakturą, lub materiałem. Odważ się na plisowania, lub satynowe wykończenie. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar i nie pomylić tej okazji z weselem, lub urodzinami. 

SUKIENKASUKIENKA H&M

sukienkasukienka Reserved

Więcej o: