Kasia Tusk i jej sukienka z marszczeniem za 79,99 zł podzieliły internautów. "Coś tu poszło nie tak"

Kasia Tusk w swojej szafie ma produkty zarówno od światowej sławy projektantów, jak i te z sieciówek. Blogerka doskonale wie, co będzie urzekało prostotą i ponadczasowością, niezależnie od ceny. Tym razem oznajmiła, że sukienka z marszczeniem, która wpadła w oko niejednej obserwatorce, pochodzi ze znanej wszystkim sieciówki. Nie wszystkim się to spodobało.

Drożej, nie zawsze oznacza modniej. Kasia Tusk zdaje sobie z tego sprawę jak nikt inny. Blogerka modowa, która w swojej garderobie ma torebki Chanel, Polene Paris, czy garnitury Deni Cler, czasem znajduje perełki w sieciówkach. Wśród oznaczanych przez nią tańszych marek, pojawiają się, chociażby Carry, H&M czy NA-KD.

Zobacz wideo Kasia Tusk na spacerze z rodziną. Był nawet Donald Tusk

Tym razem wybrała marszczoną sukienkę z jednej z nich. Chociaż część obserwatorek zachwyciła się wzorem tego modelu, nie zabrakło też rozczarowań. Niektóre internautki przyznały, że nie spodziewały się zobaczyć takiego produktu na profilu Kasi Tusk. 

Kasia Tusk i jej marszczona sukienka

Marszczona sukienka Kasi Tusk dostępna jest w sklepach marki H&M. Posiada okrągły dekolt i rozcięcie z guzikiem na karku. Jej długie szerokie rękawy z elastycznym brzegiem z falbanką przypominają sukienki w stylu hiszpańskim. Odcinana talia i dopasowany dół z elastycznym marszczeniem zakończony falbaną doskonale podkreślają figurę. I chociaż wiele fanek zachwyciło się wyborem Tusk, model wykonany jest z poliestru pochodzącego z recyklingu. To właśnie ten materiał podzielił fanki blogerki. 

 
Nie spodziewałam się, że zobaczę na twoim profilu sukienkę 100 proc. poliester
Ta sukienka to 100 proc. plastik! Jestem w szoku, że osoba, która ceni sobie w swojej firmie materiały najwyższej jakości, wybiera taki materiał. Coś tu poszło nie tak

- pisały fanki. 

Chociaż coraz więcej marek decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty ubrań wykonanych z poliestru z recyklingu, okazuje się, że takie rozwiązanie wcale nie zmniejsza problemu z zalegającym na naszej planecie plastikiem. Francois Souchet z Fundacji Ellen MacArthur, wyjaśnił w rozmowie z „Guardianem”, na czym polega problem. 

Problem w tym, że plastik można wielokrotnie przetwarzać na plastik. Tymczasem butelki przerobione na odzież nie nadają się już do recyklingu, a plastik zostaje usunięty z tego zamkniętego obiegu

- tłumaczył ekspert.

Więcej o: