Sukienka dla świadkowej - jaką wybrać? Sprawdź, jak uniknąć modowego faux pas!

Sukienka dla światowej musi spełniać określone kryteria. To wyjątkowa rola podczas ceremonii zaślubin, która wymaga odpowiedniej kreacji. Stylizacja świadkowej nie powinna przyćmić kreacji głównej bohaterki, jednak istnieją jeszcze inne zasady. Sprawdź, których należy przestrzegać, aby uniknąć modowego faux pas.

Suknia ślubna dla świadkowej musi być wyjątkowa, tak samo, jak jej rola podczas tego ważnego wydarzenia. Zadaniem świadkowej, jak i druhen jest niewątpliwa pomoc w przygotowaniach, a także wspieranie panny młodej. Podczas ślubu świadek i świadkowa powinni zadbać o obrączki, a podczas wesela, o dobre samopoczucie gości, wznosząc toasty i zajmując ich rozmową. Bratnia dusza panny młodej nie powinna zapomnieć jednak o tym, że prawdziwa gwiazda wieczoru nosi białą suknię. Jaki kolor powinna wybrać na tą uroczystość? Jaki model sukienki będzie właściwy? W tym temacie bardzo łatwo o przypadkową gafę. 

Zobacz wideo NjNigdy nie możesz sama zapiąć sukienki? Wystarczy kawałek sznurka i gotowe!

Jaka sukienka dla świadkowej? W tym dniu kto inny jest najważniejszy

Sukienka dla świadkowej powinna idealnie wpasować się w klimat wydarzenia. Jeśli wesele i ślub są w stylizacji np. boho, wypada, aby świadkowa uszanowała decyzję młodych i dostosowała swój styl do ślubnej pary. Największą gafą, którą w modowym temacie może popełnić świadkowa, to próba zwrócenia na siebie wszystkich oczu. Z tego względu, kreacja powinna być stonowana i dosyć skromna. Istnieje powiedzenie, że sukienka świadkowej ma być dla sukienki panny młodej siostrzana, ale nie może być jej siostrą bliźniaczką. Z tego powodu unikaj krzykliwych kolorów i wyzywających fasonów. 

Intercyza - co to takiego i z czym się wiąże jej podpisanie? Zdjęcie ilustracyjne Intercyza - co to takiego i z czym się wiąże jej podpisanie?

Sukienka dla świadkowej nie powinna wyróżniać się podczas zaślubin

Sukienka świadkowej powinna być przede wszystkim bardzo elegancka. Najlepsza długość, to midi lub maxi. Zrezygnuj z długości mini, zostaw to gościom. Postaw na sukienkę z rękawem, lub rękawkiem w stonowanym kolorze. Najbardziej polecane są kolory takie jak fiolet, brudny róż, beż, gołębi szary, błękit i seledyn. Nie oznacza to, że sukienka nie może być modna i stylowa. Możesz zdecydować się na obcisły,  lub taliowany fason i przyozdobić go szykowną biżuterią. Unikaj kolorów takich jak np. czerwień, a przede wszystkim biel. To zakazany kolor podczas tej uroczystości, który dozwolony jest jedynie pannie młodej. 

 
 

OBeautiful,Wedding,Inscription,Just,Married.,Close-up,Beauty,Placard.,Bridal,And Panna młoda zdradziła, jak wyprawiła tanio wesele. Dekoracje z Ikei to dopiero początek

Sukienka dla świadkowej może komponować się z sukniami druhen

Bywa, że sukienka świadkowej jest niemal identyczna, jak suknie druhen. To popularna tradycja, jednak warto uzgodnić to z panną młodą. Przede wszystkim powinnaś z nią o tym porozmawiać. W obecnych czasach coraz częściej świadkowe konsultują swój ubiór z przyszłą młodą, a ona chętnie zabiera swoją orędowniczkę związku na przymiarki sukni ślubnej. Uczestnicz aktywnie w przygotowaniach, uważnie słuchaj, a z pewnością twoja pomoc będzie nieoceniona, a para młoda będzie wdzięczna za szampańską zabawę do białego rana.

 
 
Więcej o: