Rodzina Polańskich to jedna z najwyższych rodzin w Polsce. Razem liczą 554 cm! "Wzrost nas połączył"

Gabriela i Łukasz Polańscy to jedno z najwyższych małżeństw w Polsce. Oboje sięgają ponad dwóch metrów wysokości. Siatkarka i jej mąż opowiadają o swoim życiu. Czy wzrost stał się dla nich przekleństwem?

Gabriela Polańska to najwyższa siatkarka polskiej ligii – 202 cm wzrostu. Łukasz Polański, siatkarz, który porzucił karierę dla rodziny, mierzy 205 cm wzrostu, a ich syn, 8- letni Kuba, należy do nielicznego grona najwyższych dzieci w swoim wieku. Czy bycie wysokim stało się dla nich przekleństwem? Jak twierdzą w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”, ma to swoje plusy i minusy.

Zobacz wideo Polscy siatkarze szczepili się przeciwko COVID-19. "To bardzo ważne, że możemy się zaszczepić przed igrzyskami"

Gabriela i Łukasz Polański mają ponad dwa metry wysokości. Czy wzrost naprawdę łączy?

Gabriela Polańska to zawodowa siatkarka klubu Developers Rzeszów, jej mąż, Łukasz, gra dziś w siatkę hobbistycznie. Połączyła ich wspólna pasja i, jak twierdzą, wzrost. Mimo że w środowisku sportowców, wysokość nie jest niczym nadzwyczajnym, na wielu z nas robi duże wrażenie. Jak radzą sobie w codziennym życiu?  Podobno ma to swoje plusy i minusy.

Szybko się odnajdujemy jak, np. zgubię żonę w sklepie, wystarczy, że spojrzę gdzieś nad półkę  i już wiadomo, gdzie jesteśmy – powiedział Łukasz.

Jednak nie zawsze jest tak kolorowo. Bywają sytuacje, w których komfort nie ma racji bytu. Gabriela często musi przerabiać ubrania, bo większość z nich jest na nią zbyt krótkie. Problem pojawia się również podczas podróży samolotami i znalezienia odpowiedniego łóżka. Nie jest to łatwe, często nawet nadmiernie kłopotliwe.

Najmniej miejsca na nogi i łóżka, jeśli są z dolną belką, to trzeba się gdzieś tam po skosie wyciągnąć – twierdzi mężczyzna.

Czy wzrost stał się dla nich przekleństwem? Raczej nie. Choć Gabriela mówi, że nie była zdesperowana do znalezienia mężczyzny wyższego od siebie, wydaje się, że wzrost poniekąd stał się dla nich punktem zaczepienia. Łukasz twierdzi, że pierwszą rzeczą, którą zauważył u swojej żony, były niesamowicie długie nogi. I one również niosą za sobą sieć plusów i minusów. Siatkarka zwykle rezygnuje z butów na wysokim obcasie z uwagi na to, że byłaby wówczas wyższa od męża – nie jest to jednak duża przeszkoda, ponieważ jej sportowy tryb życia nie przewiduje tego typu obuwia.

 

Śladami rodziców poszedł także syn, 8-letni Kuba, który już teraz jest najwyższą osobą w klasie. Podobno wpisuje się w kanon najwyższych dzieci w swoim wieku. Chłopiec ma już 147 cm wzrostu.

Z tego, co patrzyłem, to 99,9 proc. dzieci jest od niego niższych - zaznaczył Łukasz.
Więcej o: