Włóż fusy po kawie do lodówki. Świetny i darmowy trik, który usunie brzydki zapach

Po zaparzeniu kawy wyrzucasz pozostałe fusy do kosza? Choć robi tak większość z nas, to błąd. Można je bowiem wykorzystać w dużo lepszy sposób. Zamiast tego, włóż je do lodówki. Po kilku dniach z pewnością zobaczysz, a właściwie poczujesz efekt. To świetny, darmowy i przede wszystkim przyjazny środowisku trik, który warto znać. Sprawdź, na czym polega.
Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Nieprzyjemny zapach wydostający się po otwarciu lodówki to problem, z jakim od czasu do czasu boryka się każdy z nas. Nie da się ukryć, że mycie lodówki zdecydowanie nie należy do najprostszych i najprzyjemniejszych obowiązków domowych, jednak przechowując w niej żywność, warto regularnie dbać o jej czystość. Utrzymywanie lodówki w czystości pozwala bowiem minimalizować pojawianie się nieprzyjemnych zapachów. Jednak nie oszukujmy się, mało kto ma czas myć lodówkę każdego tygodnia. Co zatem w przypadku, kiedy nieprzyjemny zapach pojawia się pomiędzy jednym, a drugim myciem lodówki? Wtedy z pomocą może przyjść prosty trik z fusami po kawie. Zanim jednak go zastosujesz, upewnij się, że w lodówce nie masz zepsutych produktów, a żywność o intensywnym zapachu (np. ser pleśniowy) jest zamknięta w szczelnym pojemniku. 

Wyrzucasz fusy po kawie do kosza? To błąd! Włóż je do lodówki. Świetny i darmowy trik, który usunie brzydki zapach

Na czym polega trik z umieszczeniem fusów po kawie w lodówce? Ten prosty i ekologiczny sposób wykorzystuje właściwości pochłaniania i neutralizowania przez nią zapachów. Włożenie fusów po kawie do lodówki jest zatem doskonałym sposobem, by usunąć z niej niechciane oraz przykre aromaty przechowywanych w niej produktów. Wystarczy wsypać zaparzoną wcześniej kawę na spodek lub do otwartego pojemniczka i położyć na środkowej półce w lodówce - im większa lodówka, tym większa ilość fusów będzie skuteczna. Pamiętaj, żeby co tydzień wymieniać kawę na świeżą, ponieważ po kilku dniach traci swoje właściwości pochłaniania zapachów.

Więcej o: