Ta francuska wyspa tropikalna jest popularna wśród nowożeńców i Europejczyków. Może rywalizować z Lazurowym Wybrzeżem

Przez wielu turystów nazywana jest "wyspą piękna". Urzeka malowniczymi krajobrazami i urokliwymi zabytkami. I choć latem odwiedza ją dużo turystów, to dalej pozostaje nieco w tyle za innymi wyspami Morza Śródziemnego. Co to za wyspa i dlaczego warto ją odwiedzić?

Francuska wyspa na Morzu Śródziemnym, położona jest na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. Od położonej niedaleko niej Sardynii oddziela ją Cieśnina Świętego Bonifacego. O jakiej wyspie mowa? Oczywiście o Korsyce. Ta malownicza wyspa jest konkurencją dla Lazurowego Wybrzeża. Jak głosi lokalna legenda, Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Bóg nie miał już siły na wymyślanie nowych cudów świata. Połączył więc wszystkie najpiękniejsze z dotąd stworzonych krajobrazów i umieścił na wyspie. Tym sposobem na Korsyce znalazły się wybrzeża, pustynie i góry pokryte śniegiem. Granitowe, wdzierające się do morza skały, porośnięte lasami masywy i lazurowe wody sprawiają, że ten francuski raj to idealne miejsce na urlop

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Jezioro Turkusowe robi ogromne wrażenie. Trudno uwierzyć, że to miejsce jest w PolsceJezioro Turkusowe robi ogromne wrażenie. Trudno uwierzyć, że to miejsce znajduje się w Polsce

Na Korsyce poczujesz się jak w raju

Ta położona na uboczu francuska wyspa tropikalna cieszy się dużą popularnością wśród Europejczyków. Często wybierają ją także nowożeńcy na swój miesiąc miodowy. Nic w tym dziwnego, bo wyspa urzeka swoim urokiem. Złociste plaże, lazurowa woda, strome klify i krajobraz ośnieżonych gór w tle - wszystko, czego potrzebujesz, jest w jednym miejscu. 

Latem w nadmorskich miastach jest dość upalnie i sucho. Jeśli jednak planujesz wybrać się w góry, to spodziewaj się alpejskiego klimatu. Temperatura - jak zawsze w górach - jest nieco niższa w innych częściach wyspy. Jeszcze w maju można się tam spodziewać sporej ilości zalegającego śniegu. 

Wawel i ośnieżone TatryOśnieżone Tatry i Wawel skąpany promieniami słońca! Widok zapiera dech w piersiach

Korsyka - co warto zobaczyć? 

Na południowym krańcu Korsyki znajduje się bardzo urokliwa miejscowość Bonifacio. Powstała na wysokim wapiennym klifie i widoku, które się z niej rozpościerają, są niesamowite. To właśnie dlatego przez miejscowych miasto jest nazywane "miastem z bajki". Ta piękna kraina, dzięki bliskiemu sąsiedztwu Sardynii ma lekko włoski charakter. 

 

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest Ajaccio. To tam właśnie urodził się Napoleon Bonaparte. W Ajaccio znajdziesz wiele pięknych budowli z ciekawą historią, będziesz podziwiać malownicze krajobrazy i spacerować po krętych, urokliwych uliczkach. 

Fani muzyki koniecznie powinni odwiedzić Calvi. Najlepiej zrobić to w czerwcu, gdy co roku odbywa się festiwal jazzowy. W Calvi francuski styl mista miesza się z włoskim słońcem i sprawia, że każdy tam odpoczywa. Plaże z białym piaskiem rozciągające się wzdłuż zatoki stanowią idealne miejsce na kąpiel słoneczną. Warto też zwiedzić średniowieczną cytadelę i podziwiać wyjątkowe widoki, spacerując spokojnymi uliczkami Calvi. 

 
Więcej o: