Ta francuska wyspa tropikalna jest popularna wśród nowożeńców i Europejczyków. Może rywalizować z Lazurowym Wybrzeżem

Przez wielu turystów nazywana jest "wyspą piękna". Urzeka malowniczymi krajobrazami i urokliwymi zabytkami. I choć latem odwiedza ją dużo turystów, to dalej pozostaje nieco w tyle za innymi wyspami Morza Śródziemnego. Co to za wyspa i dlaczego warto ją odwiedzić?

Francuska wyspa na Morzu Śródziemnym, położona jest na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. Od położonej niedaleko niej Sardynii oddziela ją Cieśnina Świętego Bonifacego. O jakiej wyspie mowa? Oczywiście o Korsyce. Ta malownicza wyspa jest konkurencją dla Lazurowego Wybrzeża. Jak głosi lokalna legenda, Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Bóg nie miał już siły na wymyślanie nowych cudów świata. Połączył więc wszystkie najpiękniejsze z dotąd stworzonych krajobrazów i umieścił na wyspie. Tym sposobem na Korsyce znalazły się wybrzeża, pustynie i góry pokryte śniegiem. Granitowe, wdzierające się do morza skały, porośnięte lasami masywy i lazurowe wody sprawiają, że ten francuski raj to idealne miejsce na urlop

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Na Korsyce poczujesz się jak w raju

Ta położona na uboczu francuska wyspa tropikalna cieszy się dużą popularnością wśród Europejczyków. Często wybierają ją także nowożeńcy na swój miesiąc miodowy. Nic w tym dziwnego, bo wyspa urzeka swoim urokiem. Złociste plaże, lazurowa woda, strome klify i krajobraz ośnieżonych gór w tle - wszystko, czego potrzebujesz, jest w jednym miejscu. 

Latem w nadmorskich miastach jest dość upalnie i sucho. Jeśli jednak planujesz wybrać się w góry, to spodziewaj się alpejskiego klimatu. Temperatura - jak zawsze w górach - jest nieco niższa w innych częściach wyspy. Jeszcze w maju można się tam spodziewać sporej ilości zalegającego śniegu. 

Korsyka - co warto zobaczyć? 

Na południowym krańcu Korsyki znajduje się bardzo urokliwa miejscowość Bonifacio. Powstała na wysokim wapiennym klifie i widoku, które się z niej rozpościerają, są niesamowite. To właśnie dlatego przez miejscowych miasto jest nazywane "miastem z bajki". Ta piękna kraina, dzięki bliskiemu sąsiedztwu Sardynii ma lekko włoski charakter. 

 

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest Ajaccio. To tam właśnie urodził się Napoleon Bonaparte. W Ajaccio znajdziesz wiele pięknych budowli z ciekawą historią, będziesz podziwiać malownicze krajobrazy i spacerować po krętych, urokliwych uliczkach. 

Fani muzyki koniecznie powinni odwiedzić Calvi. Najlepiej zrobić to w czerwcu, gdy co roku odbywa się festiwal jazzowy. W Calvi francuski styl mista miesza się z włoskim słońcem i sprawia, że każdy tam odpoczywa. Plaże z białym piaskiem rozciągające się wzdłuż zatoki stanowią idealne miejsce na kąpiel słoneczną. Warto też zwiedzić średniowieczną cytadelę i podziwiać wyjątkowe widoki, spacerując spokojnymi uliczkami Calvi. 

 
Więcej o: