Jak czyścić materac? Wystarczy jeden składnik, który masz w domu. Wysyp go na łóżko i gotowe!

Jak pozbyć się plamy na materacu? Bywa, że poranna kawa, lub resztki jedzenia mogą spowodować uszkodzenie materiału, które na pozór jest niemożliwe do uprania. Okazuje się, że rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy jeden produkt, który masz w domu! Posyp nim materac i ciesz się jego czystym wyglądem. Dodatkowo, pozbędziesz się wirusów i bakterii.

Jak szybko wyczyścić materac? W tym celu użyj jednego produktu, który znajdziesz w kuchni. Mowa o sodzie oczyszczonej, która używana jest do wypieków i nie tylko. Ten biały proszek może zdziałać cuda, wystarczy że wysypiesz go na plamę. Nie ważne w jaki sposób powstało zabrudzenie, ponieważ efekt będzie szybki i zaskakująco skuteczny. Przy okazji soda zabija wirusy i bakterie. Jak to zrobić?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak skutecznie wyczyścić materac? Z pomocą przychodzi soda oczyszczona

Ubrudzony materac możemy wyczyścić sodą oczyszczoną. Ten banalny produkt ma wiele zastosowań, a wysypując go na zabrudzenia, możemy pozbyć się ich niespodziewanie szybko. To wygodniejszy sposób niż pranie, ponieważ materac ciężko umieścić w pralce, a poza tym, czyszcząc go sodą oszczędzamy pieniądze i czas. To ekologiczny sposób polegający na zasypaniu niewielką garścią sody zabrudzenia. Po wykonaniu tego zabiegu należy odczekać dłuższą chwilę i pozwolić substancji, aby zaczęła działać. Po kilkunastu minutach sodę należy odkurzyć starannie odkurzaczem. 

Soda oczyszczona nie tylko na plamy. Jakie ma właściwości?

Soda oczyszczona nie tylko pomoże nam pozbyć się zabrudzeń, ale jest także świetnym produktem, aby pozbyć się ewentualnych wirusów. Ma specjalne właściwości bakteriobójcze, a także usuwające drobnoustroje. Możemy stosować ją zatem podczas innych procesów sprzątania, w celu starannego pozbycia się brudu, dla naszego bezpieczeństwa i walorów estetycznych. Dodając ją do środków myjących okna, zapewnimy im większy połysk. To samo tyczy się elementów metalowych, stalowych i srebrnych. Pomoże usunąć rdzę i kamień w kuchni oraz łazience. Co najważniejsze, jest bardzo tania i znacznie bardziej ekologiczna, od popularnych chemicznych produktów. Dla lepszego efektu możesz zmieszać ją ze skórką z cytryny. W ten sposób stworzysz pastę do czyszczenia o przyjemnym zapachu

Więcej o: