Królowa Elżbieta II pożegnała wiernego towarzysza. Zmarł pies corgi, którego dostała, kiedy książę Filip był w szpitalu

W lutym książę Andrzej podarował Elżbiecie II dwa szczeniaki ulubionej rasy psów. Corgi miały dotrzymywać towarzystwa królowej i podtrzymywać ją na duchu, kiedy książę Filip przebywał w szpitalu. Niestety jeden z nich zmarł w ten weekend, pozostawiając Jej Królewską Mość "zdruzgotaną".

Elżbieta II swojego pierwszego pieska rasy corgi otrzymała już w dzieciństwie. Jej ojciec, Jerzy VI, podarował jej szczeniaczka, gdy skończyła 7 lat. 

Królewską linię piesków corgi zapoczątkowała krzyżówka krewskiego Dookiego z hrabstwa Pembrokeshire z nieśmiałą Jane

- pisał jeden z biografów monarchini.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Od tamtej pory w posiadłościach królowej pojawiło się ponad 30 piesków tej rasy, a ostatnie dwa z nich dostała w prezencie na początku 2021 roku. Książę Andrzej wręczył je matce, aby dotrzymywały jej towarzystwa, kiedy książę Filip przebywał w szpitalu.

 

Szczęśliwa królowa nadała im imiona Fergus i Muick, z krótych pierwsze jest odniesieniem do imienia jej wuja ze strony matki, a drugie jeziora na terenie posiadłości Balmoral. 18 maja brytyjska prasa poinformowała o śmierci pierwszego ze szczeniąt.

Ważny gest Elżbiety II. Królowa wyciąga dłoń do Meghan i Harry'ego? Królowa Elżbieta II i książę Filip mieli romantyczną tradycję urodzinową. Po ponad 70 wspólnych latach została przerwana

Zmarł corgi królowej Elżbiety II

Pięciomiesięczny Fergus zmarł nagle i nie wiadomo, co było przyczyną zgonu. Jak donosi "Daily Mail", królowa była widziana w towarzystwie zwierząt, kiedy w przeddzień pogrzebu księcia Filipa zabrała je z zamku Windsor do Frogmore Gardens na spacer. 

Królowa jest całkowicie zdruzgotana. Szczenięta miały ją rozweselić w bardzo trudnym okresie. Wszyscy są przygnębieni, bo wydarzyło się to tak szybko po stracie jej męża

- mówił anonimowy informator w rozmowie z "Daily Mail".

Meghan Markle pojawiła się w zwiastunie serii dokumentalnej z udziałem księcia Harry'ego Meghan Markle i książę Harry nie oszczędzają na żłobku. Czesne za rok przyprawia o zawrót głowy

Więcej o: