Zapuszczenie włosów nie musi trwać długo! Poznaj 5 sposobów, dzięki którym twoje pasma będą długie i piękne

Jak szybko zapuścić włosy? Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Dbając systematycznie o swoje pasma, możemy spodziewać się włosów długich i mocnych. Istnieje kilka sposobów, aby przyspieszyć ich porost. Każdy z zabiegów należy wykonywać starannie i powtarzać co najmniej dwa razy w tygodniu. Oto pięć trików na zapuszczanie włosów!

Sposoby na zapuszczanie włosów wcale nie są skomplikowane. Musisz nauczyć się cierpliwości i systematyczności, a dodatkowo wcielić w życie kilka nowych nawyków. Jeśli nie jesteś zadowolona z wizyty u fryzjerki lub fryzjera, albo po prostu zamarzyły ci się długie i piękne pasma, ten tekst jest dla ciebie. Poznaj pięć sposobów, dzięki którym zapuszczanie włosów nie potrwa długo. 

Zobacz wideo Cleo w rozpuszczonych i lekko kręconych włosach na TikToku

Jak szybko zapuścić włosy? Olejowanie będzie bardzo pomocne

Olejowanie włosów to zabieg, który nie tylko odżywi pasma, ale może także przyspieszyć ich porost. Ta kuracja pobudza cebulki włosa, zwłaszcza jeśli użyjesz olejku arganowego, lub olejku kokosowego. Te wyjątkowe produkty działają również na wiązania białkowe, które są szczególnie ważne. Proces należy powtarzać co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zauważyć efekty w krótkim czasie. 

Aby zapuścić włosy ważna jest dieta i suplementacja

Aby zapuścić włosy powinniśmy stosować również dietę i suplementację. Witaminy odgrywają bardzo ważną rolę w strukturze włosów. Dieta musi być zdrowa, zrównoważona i bogata w witaminy. Kiedy jesteśmy osłabione, nasze włosy mogą być suche i wątłe. Suplementację warto zacząć od cynku, krzemu i witaminy C. Wzmacniają odporność i pobudzają cebulki do wzrostu. Popularna jest również Biotyna w tabletkach, która wzmacnia strukturę włosów i paznokci. 

Włosy będą rosnąć jak na drożdżach. Wystarczy je wypić!

Włosy mogą przyspieszyć proces rośnięcia również pod wpływem picia pewnego specyfiku. To sprawdzony sposób, który kobiety stosują od lat. Mowa o drożdżach, które zawierają cenne antyoksydanty. Wystarczy zalać ok. 50g drożdży wrzątkiem i poczekać, aż napój nieco ostygnie. Taką kurację można praktykować przez maksymalnie trzy miesiące.

Sposób na długie włosy? Masaż skóry głowy

Porost włosów zaczyna się od cebulek, które usytuowane są pod skórą. Naturalnym sposobem, aby je pobudzić będzie masaż głowy. To piąty trik, który stosowany kilka razy w tygodniu może dać zaskakujący efekt! Stosuj masaż głowy podczas nakładania odżywki, lub szamponu. Dokładnie wcieraj produkt, energicznymi ruchami przeczesując pasma i stymulując cebulki włosa. W krótkim czasie przyzwyczaisz się do pielęgnacyjnej rutyny i pokochasz swoje piękne i długie włosy!

Więcej o: