Najpiękniejsze "bezludne" plaże nad Bałtykiem. W tych miejscowościach wypoczniesz bez tłumów turystów

Każdy pamięta, jak Irena Santor śpiewała: "Już nie ma dzikich plaż, starego sprzedawcy pamiątek i tylko w szumie traw znajduję ten cichy zakątek". Ta kultowa piosenka mogła przyczynić się do tego, że przestaliśmy poszukiwać miejsc wolnych od turystów nad Bałtykiem, a okazuje się, że one wciąż istnieją. Oto plaże, które warto odwiedzić w wakacje, żeby odpocząć od zgiełku.

Budki z pamiątkami, smażalnie z drogimi rybami, i wieczny ścisk. Wiele osób rezygnuje z wyjazdu nad Bałtyk z powodu tłumu turystów i harmideru, jaki panuje w nadmorskich miejscowościach. Są jednak miejsca w Polsce, w których da się tego uniknąć. Pusta plaża, jasny piasek, szum morza i otoczenie lasów sprawiają, że można złapać oddech i cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury. Oto najpiękniejsze plaże w Polsce, na których spokojnie będziemy cieszyć się wakacjami.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Piaski 

Do Piasków prowadzi tylko jedna droga. Ta malutka, zaciszna osada rybacka na końcu polskiej części Mierzei Wiślanej, jest niedoceniana przez polskich turystów. Nie znajdziecie tutaj ani dużych hoteli, ani ośrodków wczasowych. Większość turystów decyduje się na pobyt w pobliskiej Krynicy Morskiej, dzięki czemu Piaski świecą pustkami. Plaże są czyste, spokojne i rozległe. To miejsce w sam raz dla miłośników przyrody, bo nie doświadczy się tu głośnych imprez ani turystycznych atrakcji. 

 

Białogóra

Białogóra to wieś położona między Łebą a Władysławowem, w miejscu uznanym za najdzikszą i najmniej ucywilizowaną część polskiego Wybrzeża. To miejsce dla wytrwałych, bo z centrum do plaży trzeba iść aż kilometr.

Korsyka Ta francuska wyspa tropikalna może rywalizować z Lazurowym Wybrzeżem

Wokół ciągną się lasy sosnowe, które bez wątpienia dodają miejscu uroku. Chociaż w ostatnich latach zaczęło przybywać w Białogórze infrastruktury turystycznej, wciąż należy do nieodkrytych miejsc nad Bałtykiem

 

Sasino Stilo

Sasino Stilo to malownicza kaszubska miejscowość letniskowa położona w otoczeniu rezerwatów przyrody. Do morza prowadzą leśne ścieżki wśród wydm, które bez wątpienia robią wrażenie. Gęsty, sosnowy las i piękne, szerokie plaże przy ruchomych wydmach brzmią jak marzenie? To obowiązkowy punkt dla każdego, kto marzy o kameralnym wypoczynku.

 

Kopalino

Kopalino to również wioska położona na Pobrzeżu Kaszubskim. Znajduje się między Białogórą a latarnią morską Stilo. Żeby dostać się do plaży, trzeba być gotowym na dwukilometrową przeprawę przez las. Wysiłek jednak się opłaca, bo dzięki temu można mieć całą plażę dla siebie! 

 

Islandia 5 miejsc, które warto zobaczyć na Islandii. Zapierają dech w piersiach

Więcej o: