Tutaj spędzisz urlop bez kwarantanny! Ten kraj został otwarty dla turystów z Europy

Bilet lotniczy za 19 zł? Tak, to możliwe. W takiej cenie możesz teraz kupić lot do Włoch. A kolejnym plusem wyjazdu do tego kraju jest brak kwarantanny. Od niedzieli 16 maja turystów z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Izraela nie obowiązuje już wymóg pięciodniowej kwarantanny po przyjeździe.

Teraz każdy z nas planując wakacyjny wyjazd, szuka informacji dotyczących obostrzeń w danym kraju. Sytuacja na świecie trochę się poprawia i kolejne państwa decydują się na poluzowanie restrykcji. Na taki krok zdecydowały się Włochy i od niedzieli 16 maja nie obowiązuje już wymóg pięciodniowej kwarantanny dla turystów. Jakie są warunki wjazdu do kraju? Sprawdziliśmy! 

Islandia5 miejsc, które warto zobaczyć na Islandii. Zapierają dech w piersiach

Włochy otwierają kraj dla turystów. Tu spędzisz urlop bez kwarantanny

Od 16 maja wszyscy turyści z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Izraela nie muszą odbywać pięciodniowej kwarantanny po przyjeździe do Włoch. Ucieszyło to nie tylko turystów, ale także wszystkich przyjeżdżających do tego państwa w celach służbowych oraz samych Włochów, którzy liczą na dobry sezon w branży turystycznej: 

Jesteśmy gotowi i pełni optymizmu, czekamy na turystów z Włoch i z zagranicy - powiedzieli PAP przedstawiciele branży turystycznej z Emilii-Romanii, regionu, który w letnich miesiącach przyjmuje najwięcej gości.

Jednak Włochy nie otworzyły się dla wszystkich turystów. Utrzymany został obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób przybywających spoza Unii Europejskiej, w tym z USA. 

Włochy znoszą kwarantannę dla turystów z Unii Europejskiej. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wjechać do kraju? 

Aby wjechać do Włoch i nie odbywać pięciodniowej kwarantanny po przyjeździe, należy przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. 

Włochy planują także wprowadzenie "przepustek" na wjazd także na podstawie zaświadczenia o szczepieniu lub wyzdrowieniu z COVID-19.

KorsykaTa francuska wyspa tropikalna może rywalizować z Lazurowym Wybrzeżem

Ryanair sprzedaje bilety do Włoch. Ceny są naprawdę przystępne

Do 20 maja trwa promocja na bilety lotnicze. W ramach "Dwóch dni błyskawicznej promocji" ceny lotów do wielu miejsc w Europie kupisz już od 19 zł. W tej cenie możesz również polecieć do Włoch. Ryanair oferuje loty do Bolonii, Rimini, Pescary i Wenecji. Ceny biletów na czerwiec rozpoczynają się od 19 zł.

Więcej o: