Ksiądz w kontrowersyjnych słowach do kobiet trwających w patologicznych relacjach: Masz obowiązek się za niego modlić

Emerytowany duchowny, który znany jest z kontrowersyjnych poglądów, wypowiedział się w sprawie kobiet trwających w nieudanych lub patologicznych małżeństwach. "Jakimkolwiek by się okazał łajdakiem w życiu, masz obowiązek się za niego modlić" - grzmiał na swoim wideoblogu.

"Nie ma rozwodów w Kościele. Jest, obawiam się, szafowane na lewo i prawo orzekanie nieważności związków małżeńskich. Stało się modne. Jeśli ktoś oszuka, zadziała i zyska jakiś papier orzekający nieważność związku małżeńskiego, nie powinien spać spokojnie. Jeśli ktoś złożył słowa przysięgi małżeńskiej, one obowiązują do końca życia" - twierdzi ksiądz Roman Kneblewski.

Zobacz wideo

Duchowny w nagraniu na swoim wideoblogu skrytykował tzw. rozwody kościelne, czyli unieważniania przez sądy biskupie małżeństw zawarte w kościele. W następnej części wypowiedzi postanowił dać radę kobietom, które trwają w przemocowych związkach.

Oburzające kazanie księdza. Tłumaczył, że rodzice mają prawo bić dziecko (zdjęcie ilustracyjne)Oburzające kazanie księdza. Tłumaczył, że rodzice mają prawo bić dziecko. "Za darmo nie dostaniecie"

Katolicy oburzeni słowami księdza 

Duchowny stwierdził, że kobiety będące w patologicznych relacjach, powinny przedkładać wartości kościoła ponad wszystko i trwać w małżeństwie, zamiast decydować się na rozwód. Jedyną dopuszczaną przez niego możliwością jest separacja, ale i wówczas Kneblewski ma dla kobiet radę. 

Jakimkolwiek by się nie okazał łajdakiem w życiu, masz obowiązek się za niego modlić i trwać w gotowości, żeby w razie czego go przyjąć i pospieszyć z pomocą

– oznajmił. 

Centrum Praw Kobiet szacuje, że w Polsce od 400 do 500 kobiet rocznie może tracić życie w związku z przemocą w rodzinie. Jak informuje organizacja, dokładna skala zjawiska nie jest znana, bo brakuje rzetelnych statystyk i badań. Giną nie tylko partnerki sprawców, ale również dzieci i bliscy zamordowanych kobiet: matki, babki, siostry. 

Ksiądz (zdjęcie ilustracyjne)Proboszcz nazwał go "Judaszem". Powód zaskakuje

Więcej o: