4 pomysły na weekend w Polsce. Piękne i klimatyczne miejsca

W naszym kraju jest wiele pięknych i klimatycznych miejsc, w których możemy spędzić weekend. Oto cztery ciekawe propozycje z północno-wschodniej części Polski. To między innymi największy park narodowy w naszym kraju.
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku:

Pomysł na weekend w Polsce: Supraśl

Miasteczko Supraśl położone jest nad rzeką o tej samej nazwie. Miejscowość wyróżnia się przede wszystkim spokojnym klimatem oraz licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Najważniejszym miejscem w Supraślu jest Prawosławny Monaster Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, który zapoczątkował istnienie miejscowości. Jego początki sięgają przełomu XV i XVI wieku. Znajduje się w nim Supraska Ikona Matki Bożej, która przez wyznawców prawosławia uznawana jest za cudotwórczą.

 

Pomysł na weekend w Polsce: Dolina Biebrzy

Biebrzański Park Narodowy to największy parku tego typu w Polsce, który zajmuje aż 59223 hektary. Obejmuje on obszar najbardziej rozległych w Europie Środkowej torfowisk z unikalną fauną i florą, położonych wzdłuż rzeki Biebrza. W parku powstały liczne ścieżki przyrodnicze i szlaki turystyczne, które ułatwiają poruszanie się po jego obszarze.

 

Pomysł na weekend w Polsce: Suwalski Park Krajobrazowy

Suwalski Park Krajobrazowy obejmuje tereny otaczające najgłębsze jezioro w Polsce - Hańczę - oraz zagłębie Szeszupy. Obszary te wyróżnia przede wszystkim unikatowy krajobraz polodowcowy. Wykształciła się tu większość form młodoglacjalnej rzeźby - m.in. moreny czołowe, ozy, kemy, głazowiska, doliny rzeczne, jeziora rynnowe i wytopiskowe. Na terenie parku znajdują się liczne ścieżki poznawcze - m.in.:

  • "U źródeł Szeszupy";
  • "Dolina Czarnej Hańczy";
  • "Na Górę Zamkową";
  • "Wokół Jeziora Jaczno".
 

Pomysł na weekend w Polsce: Wigierski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy to kolejne miejsce na Suwalszczyźnie, które warto poznać. Jest to jeden z największych parków tego typu w naszym kraju, na którego obszarze znajdują się aż 42 jeziora. Od momentu powstania w 1989 roku rozwinęła się tu turystyka piesza, wodna i rowerowa.

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: