Rowerowe wycieczki po Małopolsce. Trzy najpiękniejsze trasy idealne na weekendową wyprawę

Nie masz pomysłu na rowerową wycieczkę? Pakuj sprzęt i odwiedź Małopolskę. To naprawdę piękny region, który zachwyca urokliwymi trasami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Podpowiadamy, najlepsze trasy na rowerowe wycieczki po Małopolsce.

Uwielbiasz jazdę na rowerze? A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą aktywnością fizyczną? Wiosna to doskonały czas na wycieczki rowerowe. A jeśli zastanawiasz się, gdzie się wybrać, to nadchodzimy z pomocą. Wybraliśmy najpiękniejsze rowerowe trasy w Małopolsce. A jeśli chcesz poznać inne piękne trasy w Polsce, to koniecznie obejrzyj zamieszczone w artykule wideo. 

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny jest nasz kraj. Wybraliśmy 5 najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce

VeloDunajec - najpiękniejsza trasa rowerowa w Małopolsce

VeloDunajec przecina siedem pasm górskich i prowadzi obok trzech dużych jezior. Dojedziesz nią do aż siedmiu zamków. Ta trasa oferuje niezapomniane widoki. Przebiega przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca. Podczas jazdy możesz podziwiać panoramę Beskidów, Pienin i Tatr. Trasa łączy się z trasą VeloNatura, a w miejscu, gdzie Dunajec wpada do Wisły, spotyka się z Wiślaną Trasą Rowerową. To aż 237 km przepięknych widoków. 

 

VeloDunajec to jedna z 8 tras VeloMałopolska. Trasy Velo wyróżniają się europejskim standardem. Te ścieżki wyróżnia przede wszystkim ich ciągłość i oddzielenie od ruchu drogowego. Utrwalone nawierzchnię i optymalny kąt nachylenia tras zadbają o twoje bezpieczeństwo. Jeśli to twoja pierwsza wycieczka po Małopolsce, to nie musisz się o nic martwić. Spokojnie dasz sobie radę. 

Rowerowy szlak wokół Tatr. Piękna trasa odpowiednia nawet dla początkujących 

Trasa rowerowa wokół Tatr cieszy się ogromną popularnością. Ta ścieżka to wspólny projekt Polski i Słowacji. Wybierając tę trasę, możesz zobaczyć najpiękniejsze zakątki Tatr: drewniane kościołki i chaty, zabytki gotyckiej architektury oraz aż 15 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To wszystko w otoczeniu pięknego górskiego krajobrazu. Ścieżka mimo górzystych terenów jest odpowiednia także dla osób początkujących. Trasą nie jeżdżą samochody, więc możesz czuć się bezpiecznie. 

Wiślana Trasa Rowerowa to idealna propozycja na weekendową wycieczkę 

Wiślana Trasa Rowerowa to ogólnopolski projekt, który ma połączyć Beskidy z Bałtykiem. Prowadzić ma wzdłuż najdłuższej Polskiej rzeki - Wisły. Niestety prace nad projektem idą bardzo powoli. Niemal wzorcowo wygląda jednak odcinek w Małopolsce. Trasa Oświęcim - Kraków biegnie bezpiecznymi wałami nadrzecznymi i urzeka swoim urokiem. W czasie podróży wyciszysz się i odpoczniesz. Trasa biegnie wzdłuż Wisły, czasem delikatnie od niej odbiega, żeby poprowadzić cię przez spokojnie lasy i łąki, wśród których możesz nasłuchiwać świergotu ptaków. 

Więcej o: