Jak wywołać okres, który się spóźnia?

Jak wywołać okres? Regularne miesiączki nie są standardem, szereg czynników może mieć wpływ na opóźnienie krwawienia. Jak naturalnie przyspieszyć okres, który się spóźnia?

Jak wywołać okres?

Na zaburzenie cyklu może mieć wpływ na przykład: odchudzanie, terapia hormonalna, stres czy wysiłek fizyczny. Zastanawiasz się, jak przyspieszyć okres? Poniżej prezentujemy kilka popularnych sposobów, należy jednak podkreślić, że nie zawsze będą one skuteczne. 

Jak przyspieszyć okres przed ważnym wydarzeniem?

Ślub, operacja, ważny wyjazd nie zawsze idą w parze z naszym cyklem. Jak naturalnie wywołać okres? Sprawdź poniższe sposoby: 

  • picie wywaru z czarnej malwy 
  • kieliszek czerwonego wina 
  • wysiłek fizyczny
  • gorąca kąpiel 
  • masowanie podbrzusza 

To kilka naturalnych metod, czy są one skuteczne?

Jak naturalnie wywołać okres? Skuteczność naturalnych metod

Skuteczność tych metod nie znajduje potwierdzenia w nauce, ale wiele kobiet przed okresem odczuwa duży poziom stresu. Uczucie to tylko jeszcze bardziej się potęguje, gdy oczekiwana miesiączka nie nadchodzi. Jak wywołać spóźniający się okres i co zrobić, gdy nie ma krwawienia? Brak okresu może zwiastować problemy zdrowotne, zawsze przy bardzo nieregularnych cyklach warto zasięgnąć opinii specjalisty. Lekarz ginekolog pomoże ustalić przyczynę i w razie potrzeby ustawi terapię hormonalną, która pomoże zapanować nad zbyt nieprzewidywalnym lub obfitym cyklem. 

Zobacz wideo Okres co trzy tygodnie to wciąż norma. Kiedy wówczas są dni płodne? Ginekolog wyjaśnia

Jak wywołać spóźniający się okres? Terapia hormonalna 

Kobiety, które przez dłuższy czas przyjmują hormonalną antykoncepcję, mogą całkowicie wykluczyć okres ze swojego cyklu, ale na dłuższą metę nie jest to bezpieczne. Okres jest formą oczyszczenia dla organizmu, jego obfitość oraz regularność lub jej brak niesie ze sobą bardzo wiele ważnych informacji. Brak okresu jest oczywiście bardzo wygodny, ale z drugiej strony hormony wprowadzają organizm w nienaturalny stan, któremu często towarzyszy uczucie obrzmienia, które w naturalny sposób ustępuje właśnie po okresie. Terapię hormonalną odstawia się też przed staraniami o dziecko. Jak wywołać okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i po jakim czasie pojawi się krwawienie? 

Jak wywołać okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i kiedy można zajść w ciążę? 

Pierwszy okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może okazać się krwawieniem bezowulacyjnym, które pojawia się w wyniku zaburzeń hormonalnych. Dni płodne i tradycyjna miesiączka pojawia się zwykle po okresie około 3 miesięcy. To nie oznacza, że po odstawieniu tabletek nie można zajść w ciąże błyskawicznie, przeciwnie ze względu na burzę hormonalną można spodziewać się wszystkiego. Cały proces warto przeprowadzić pod okiem specjalisty, który w razie potrzeby włączy dedykowane leczenie z myślą o planowanej ciąży. 

Zobacz też: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla podpasek i tamponów? Co to jest i czy warto stosować? [Opinie, cena]

Więcej o: