Od 30 lat nie była u fryzjera, a włosy myje raz w tygodniu. Ukraińska modelka nazywana jest współczesną Roszpunką

Kiedy Alena Kravchenko była dzieckiem, usłyszała od mamy: długie włosy to symbol kobiecości. Te słowa odbiły się echem na jej dorosłym życiu. Dziś "współczesna Roszpunka" ma 35 lat, a ostatnią wizytę u fryzjera odbyła 30 lat temu. Zdradziła, jak wygląda jej codzienna pielęgnacja włosów.

Alena Kravchenko pochodzi z Odessy na Ukrainie. Modelka wyróżnia się charakterystycznymi, długimi blond włosami, a jej zdjęcia od razu przywołują wizerunek księżniczek Disneya. Na fotografiach pozuje w bajkowych stylizacjach i anturażu.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Jej fryzura na długo pozostaje w pamięci: złociste kosmyki osiągnęły ponad 180 cm długości, a ostatnią wizytę u fryzjera odbyła 30 lat temu.

Wtedy moje włosy zostały krótko obcięte i nigdy więcej nie poszłam do fryzjera ponownie

- wspomina.

Chociaż utrzymanie tak długich włosów w dobrej kondycji nie jest najłatwiejszym zadaniem, modelka wydaje się nie mieć z tym problemu. Jakiś czas temu zdradziła tajemnicę codziennej pielęgnacji. Okazuje się, że nie jest aż tak skomplikowana. 

Współczesna Roszpunka zdradziła tajemnicę pielęgnacji włosów

Podczas gdy większość kobiet myje włosy codziennie, albo co drugi dzień, modelka robi to raz w tygodniu. Cały proces jest jednak o wiele bardziej czasochłonny, bo zajmuje aż 30 minut. Alena Kravchenko zadeklarowała, że nie używa suszarki, tylko czeka, aż same wyschną. Nie zdradziła, ile czasu to zajmuje. Modelka twierdzi, że czesząc mokre włosy, uszkadza się ich strukturę, dlatego czeka z tym do wyschnięcia. 

 

Poza tym 35-latka używa naturalnych masek wzmacniających, a także profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji. Robi też ziołowe płukanki i regularnie masuje głowę, aby jej złote loki wyglądały jak najlepiej.

 

Alena przyznaje, że słowa matki zostały z nią do dziś. 

Ta myśl jest głęboko zakorzeniona w mojej głowie. Przez te wszystkie lata z wielką miłością zapuszczałam włosy

- twierdzi. Poza tym uważa, że posiadanie tak długich włosów nie jest niekomfortowe. Jedynie czasem, kiedy je rozpuszcza, zdarza się, że na nie nadepnie. Przez większość czasu nosi koki i kucyki. 

 
Więcej o: