Anna Wendzikowska ćwiczy Pole Dance! Jakie są zalety tańca na rurze? Czy to sport dla każdego?

Anna Wendzikowska uprawia sport - wcale nas to nie dziwi, zwłaszcza patrząc po jej wysportowanej sylwetce. I nie jest to jedynie podnoszenie ciężarków! Dziennikarka zdecydowała się na o wiele więcej. Połączyła taniec z ćwiczeniami siłowymi, uczęszczając na zajęcia Pole Dance. Jakie korzyści płyną z tańca na rurze i czy jest on bezpieczny dla wszystkich?

Anna Wendzikowska wie, jak dbać o swoją sylwetkę. Okazuje się, że gwiazda TVN swoją figurę zawdzięcza m.in. treningom Pole Dance. Na Instagramie możemy obserwować jej postępy, po których śmiało można stwierdzić, że radzi sobie naprawdę dobrze. Ten wyjątkowy sport ujędrnia całe ciało i, mimo że nie należy do najłatwiejszych, to jest niemal dla każdego, niezależnie od wieku i płci. Jakie korzyści płyną z tańca na rurze? Jest ich naprawdę wiele. 

Zobacz wideo Trzy dni z życia Sylwii Zając, influencerki ćwiczącej fitness

Anna Wendzikowska trenuje taniec na rurze. Co wiemy o Pole Dance?

Anna Wendzikowska zdecydowała się na zajęcia Pole Dance. I wychodzi jej to znakomicie! Efekty, które pokazuje na Instagramie naprawdę robią na nas wrażenie. Ten sport, chociaż wydaje się skomplikowany, jest skierowany do osób w niemal każdym wieku i nie wymaga umięśnionej sylwetki. Aby zacząć treningi wystarczy mieć chęci i motywację do działania.

W tym momencie w wielu miastach są prowadzone zajęcia tańca na rurze. Plusy tej aktywności są zauważalne już po miesiącu treningów. Ciało staje się bardziej jędrne, a osoba, która trenuje - silniejsza. Co ciekawe, sport nie jest przeznaczony jedynie dla kobiet. Dodatkowo dodaje pewności siebie i pomaga utrzymać właściwą postawę. 

 

Anna Wendzikowska trenuje Pole Dance. Jak jej idzie?

Prezenterka TVN trenuje taniec na rurze. Na Instagramie publikuje zdjęcia, gdzie dzieli się efektami nowej pasji. Skomplikowane figury jasno sugerują, że idzie jej naprawdę dobrze. Szpagaty, czy figury głową w dół, to tylko nieliczne z akrobacji, które gwiazda prezentuje na zdjęciach. Trzeba przyznać, że wygląda to imponująco. Przed upadkiem chroni ją specjalny materac, a sama dziennikarka wykazuje się dobrą sprawnością fizyczną. 

 
 

Anna Wendzikowska trenuje Pole Dance. Jak zacząć trenować ten sport?

Jak zacząć trenować Pole Dance? Najmłodsi uczestnicy zajęć mają zaledwie 5 lat. Najstarsze osoby trenujące Pole Dance, miały około 50. Tak naprawdę najważniejsze są chęci i energia. Jeśli masz odwagę, aby rozpocząć coś nowego i nie brakuje ci motywacji do działania, to ten sport jest dla ciebie. Nie obawiaj się braku odpowiedniej wagi, czy siły.

Wszystko zdobędziesz z czasem, a będzie to jedynie efektem ubocznym treningów. Zajęcia w większych miastach oscylują wokół 40-50 złotych za trening. Minimalna częstotliwość dla uzyskania zadowalających efektów, to raz w tygodniu. Ubranie treningowe, którego potrzebujesz to sportowy top, lub obcisła koszulka i krótkie spodenki do połowy uda, lub krótsze. Kiedy zaczynasz?

Więcej o: