Gdzie wyjechać na weekend? Postaw na krótki urlop w Trójmieście. Co warto zobaczyć?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wyjechać na krótki weekend, to mamy dla ciebie doskonałą propozycję. Wybierz się do Trójmiasta. Krótki relaks nad morzem pozwoli ci się zregenerować. Poza tym w Gdańsku, Gdyni i Sopocie jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić.

Weekendowa wycieczka do Trójmiasta to świetny sposób na odpoczynek. Spacer brzegiem morza to nie jedyna atrakcja tych miejscowości. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie czeka na ciebie pięknych miejsc. Jest ich naprawdę wiele i nie sposób opisać wszystkie, ale wybraliśmy kilka, które wręcz musisz zobaczyć. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, aby zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent

Poznaj niepowtarzalny klimat Gdańska 

Gdańsk jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Najbardziej znaną częścią Gdańska jest Główne Miasto, które obejmuje zamknięta dla ruchu samochodowego starówkę z licznymi zabytkami. Wycieczkę po Gdańsku powinnaś zacząć właśnie od tego miejsca.

Niepowtarzalny klimat gdańskiej starówki wręcz trzeba poznać. Co warto zobaczyć podczas spaceru? Nie możesz ominąć gotyckiej bazyliki Mariackiej, Dworu Artusa, który dawniej był miejscem spotkań kupców i ośrodkiem życia towarzyskiego. Koniecznie zobacz też XIII-wieczną zwieńczoną rzeźbami Złotą Bramę i XVII-wiecznę fontannę Neptuna. 

 

Jeśli chcesz spędzić czas na łonie natury, to koniecznie odwiedź Park Oliwski im. Adama Mickiewicza. Możesz tu zobaczyć rzadko spotykane, bardzo cenne gatunki drzew i roślin m.in. tulipanowca, daglezję, czy chmielograb. Park urzeka swoim pięknem. 

 

Gdynia - miasto powstałe z morza i marzeń

Gdynia prawa miejskie otrzymała niecałe 100 lat temu. Wcześniej była to rybacka wieś. Wybudowanie portu w Gdyni wpłynęło na jej rozwój. Teraz Gdynia jest nowoczesnym miastem przyciągającym turystów z całego świata. Sercem Gdyni jest Skwer Kościuszki, najbardziej reprezentacyjna ulica prowadząca przez nadmorski deptak pełen restauracji i kafejek. To jedno z ulubionych miejsc zarówno turystów, jak i mieszkańców Gdyni, a także miejsce wielu koncertów, festynów i innych imprez. 

W Gdyni warto przejść się także na Kamienną Górę - wzgórze w centrum Gdyni, z którego zobaczymy port oraz Skwer Kościuszki. Zapierająca dech w piersiach panorama to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Na szczyt można wjechać darmową kolejką.

Sopot - miasto, które nigdy nie śpi

Sopot wielu ludziom kojarzy się z nocnym życiem. Faktycznie, latem odbywa się tu wiele imprez, a ulica  Bohaterów Monte Cassino tętni życiem. Ten deptak pełen zabytkowych kamienic, restauracji, barów i sklepików z pamiątkami jest zawsze pełen turystów. Co jeszcze warto zobaczyć w Sopocie? Nie możesz nie pójść na sopockie molo. To najdłuższe nadbałtyckie molo. Ma około pół kilometra długości. Warto także obejrzeć znany z telewizji amfiteatr, w którym odbywają się największe imprezy kulturalne - Operę Leśną. A jeśli jesteś miłośniczką architektury, z pewnością chętnie obejrzysz Krzywy Domek. Ten wyjątkowy budynek znalazł się na liście 50 najdziwniejszych budynków świata opublikowanej przez Portal Village of Joy.

 
Więcej o: