Ludzie sugerowali jej amputację nogi. Teraz stawia pierwsze kroki jako modelka

Z powodu choroby Mahogany nie miała łatwo. Od najmłodszych lat musiała mierzyć się z różnymi przykrymi komentarzami. Jak wspomina, zdarzało się nawet, że ludzie sugerowali jej amputację nogi.

Mahogany Geter to 23-latka ze Stanów Zjednoczonych. Gdy była niemowlęciem, zdiagnozowano u niej wrodzony obrzęk limfatyczny. Schorzenie prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego. Na chorobę nie ma niestety lekarstwa. Obrzęk może być minimalizowany w niewielkim stopniu tylko przez okłady, fizjoterapię oraz drenaż limfatyczny. 

Zobacz wideo Kanye West walczy z chorobą dwubiegunową:

Choroba dotknęła lewej nogi 23-latki. Przez to kończyna jest znacznie większa niż druga. W pewnym momencie lewa noga ważyła prawie 45 kg. W tym czasie dziewczyna, mimo szczupłej sylwetki, ważyła 136 kg. Więcej na temat choroby dowiesz się z artykułu:

"Czułam się jak brzydkie dziwadło"

Z powodu choroby Mahogany nie miała łatwo. Od najmłodszych lat musiała mierzyć się z różnymi przykrymi komentarzami. Słyszała między innymi, że jej noga wygląda jak szynka. Jak wspomina, zdarzało się nawet, że ludzie sugerowali jej amputację kończyny. 

W jednym z wywiadów Mahogany wyznała, że jako dziecko nie czuła się ładna. Czasami myślała, że przeklął ją Bóg. "Czułam się jak brzydkie dziwadło, często płakałam w samotności. W pewnym momencie stwierdziłam jednak, że zmagam się z tą chorobą, gdyż jestem silna na tyle, by to znieść. Dzięki temu zaczęłam siebie akceptować i cieszyć się życiem" - powiedziała w rozmowie z "Daily Mail".

 

Pierwsze kroki w modelingu

Z czasem dziewczyna nabrała pewności siebie. Udało jej się to między innymi dzięki wsparciu rodziny oraz społeczności osób cierpiących na chroniczne obrzęki limfatyczne. Od jakiegoś czasu Mahogany aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Prowadzi między innymi konto na Instagramie oraz kanał na platformie YouTube. 

Warto wspomnieć, że 23-latka marzy o karierze modelki. Ma już za sobą nawet pierwsze sesje zdjęciowe. Mahogany podkreśla, że chce, aby jej historia była inspiracją dla innych. 23-latka pragnie pokazać ludziom, że powinno się doceniać w sobie to, co czyni ich odmiennymi. Poza tym poprzez rozpoznawalność chce zwiększyć świadomość innych osób na temat obrzęków limfatycznych. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: