"Wolf cut" to ulubiona fryzura gwiazd i hit na lato! Kiedyś nosili ją rockmani z lat 70 i 80

Najmodniejsza fryzura sezonu, którą uwielbiają światowe gwiazdy? Poznaj "Wolf cut", fryzurę, która wywodzi się z lat 70-tych i 80-tych. Zaskoczy cię fakt, że nosili ją mężczyźni, grający w kapelach rockowych. Dziś jest uznawana za stylową i z pazurem. Jak wygląda?

Najmodniejsza fryzura sezonu to zdecydowanie "Wolf cut". To oryginalne cięcie jest uwielbiane przez kobiety na całym świecie. Nie zawsze tak było, ponieważ podobne fryzury noszono w latach 70-tych i 80-tych i to nie tylko przez kobiety. To mocne cieniowanie z pazurem, które nadaje charakteru i jest bardzo stylowe. Pasuje do każdego koloru włosów i stanowi idealną fryzurę na lato

Zobacz wideo Nie wiesz, jak ujarzmić kręcone włosy? Ten przeplatany kucyk jest banalnie prosty i efektowny

"Wolf cut" to oryginalna fryzura na lato. Jak wygląda?

"Wolf cut" to fryzura z grzywką, którą charakteryzuje mocne cieniowanie włosów. Nie bez znaczenia jest również jej stylizacja. Włosy wyglądają na nieco niedbale przeczesane, są krótsze z przodu i uniesione od nasady. Wskazane są lekkie fale, które z powodzeniem uzyskasz stylizacją na ciepło. To dość zadziorna fryzura z pazurem, która świetnie przełamie klasyczną stylizację, lub doda jeszcze więcej mocy odważnemu outfitowi w oryginalnym stylu. Grzywka musi być nieco dłuższa i sięgać za brwi. Można czesać ją prosto, lub nieco podzielić na dwie strony. Istotne są też warstwy kolejnych pasm, delikatnie zaznaczone unoszeniem włosów palcami, przy ich układaniu. 

 

"Wolf cut" to ulubiona fryzura światowych gwiazd! Nosi ją m.in Billie Eilish

"Wolf cut" to fryzura, którą pokochały gwiazdy. Wśród zagranicznych wokalistek jest szczególnie modna, a noszą ją nazwiska takie jak Billie Eilish i Lady Gaga. Prezentują się w niej fantastycznie i bardzo charakternie. Obie panie wybrały fryzurę "wolf cut" w wersji blond, jednak odpowiednia jest dla każdego koloru włosów. Pasuje także włosom o średniej, jak i całkiem długiej długości. 

 
 

"Wolf cut" nie zawsze nosiły dziewczyny. To fryzura rockowych wokalistów z lat 70 i 80

Cieniowane włosy z grzywką, które jeszcze wtedy nie miały nazwy "Wolf cut", nosili rockowi wokaliści lat 70 i 80. Ten charakterystyczny look był znakiem rozpoznawczym kapeli takich jak Metallica, Iron Maiden, czy Megadeth. Decydowali się na nią zazwyczaj mężczyźni o kręconych, lub falowanych włosach, ponieważ lepiej podkreślała charakterystyczne cieniowanie. Oczywiście pierwowzór tej fryzury nie był stylizowany tak jak teraz. Nie używano lotionów, past, czy wosku. Warto jednak pamiętać, że moda wraca, a w przypadku tej oryginalnej fryzury, geneza jej powstania należy do ciekawszych. Zdecydujecie się na "Wolf cut"?

 
 
Więcej o: