Czas na weselne fryzury i makijaże! 28 maja ruszają nowe zasady dotyczące limitu miejsc przy organizacji przyjęć

Już od 28 maja spotkamy się z przyjaciółmi w większym gronie! Nowe rozporządzenia dotyczące wesel, komunii i innych spotkań okolicznościowych przewidują dwukrotnie większą liczbę osób. Czas na planowanie weselnych kreacji! Fryzury, makijaże i dodatki - które z nich sprawdzą się najlepiej, gdy jesteśmy zaproszeni jako gość?

Wszystko wskazuje na to, że sezon weselny wkrótce wystartuje na dobre. Czas zacząć ostrzyć szpilki i zastrugać pomadki, bo od 28 maja nasze ślubne marzenia będą mogły w końcu się spełnić. Po długiej przerwie pozbawionej spotkań, zabaw, rodzinnych rozczuleń i boskich sukienek, w końcu postawimy nogę na gruncie namiastki normalności. Na tę wiadomość czekaliśmy wiele miesięcy. Czy organizacja przyjęć w końcu wróci do dawnych standardów? Jedno jest pewne. Właśnie nadchodzi moment, w którym postawimy na modne koki i obłędne makijaże!

Zobacz wideo Czas na weselne fryzury i makijaże! 28 maja ruszają nowe rozporządzenia dotyczące organizacji przyjęć

Wesela, komunie, konsolacje i inne uroczystości i przyjęcia okolicznościowe. Ile osób może wziąć w nich udział? Od 28 maja ilość zwiększy się dwukrotnie

Ta decyzja była jedną z najbardziej wyczekiwanych decyzji ostatnich miesięcy. Brak możliwości organizacji wesel pokrzyżowało plany wielu młodych par. Najważniejszy dzień w ich życiu stanął pod znakiem zapytania. Wraz z wiosną przyszła jednak nadzieja na lepsze, a my, niecierpliwie piłując paznokcie, ze skupieniem śledziłyśmy nowe  i (już) stare obostrzenia. 6 maja rząd ogłosił rozporządzenie, w którym zaznaczył, że od 15 maja ilość zaproszonych gości nie może przekraczać liczby 25 osób. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany, które mogą okazać się dla nas nadzieją - lub przekleństwem. Już 28 maja ilość gości będzie mogła zwiększyć się dwukrotnie! Co więcej, reżim ten nie bierze pod uwagę osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Dotyczy to wszystkich spotkań i imprez okolicznościowych. Komunie, wesela, baby shower, urodziny i bale robią wielki come back! Okazuje się więc, że czasu na przygotowania wcale nie jest tak dużo, jak myślałyśmy.

Wesele i komunia 2021. Fryzury i makijaże na wesele, dzięki którym świetnie wypadniesz. Modne, eleganckie i kobiece

W takiej sytuacji jak ta, potrzebny nam plan. Fryzury, makijaże, sukienki, buty i małe torebki, które zmieszczą wszystko – tyle zadań, tak mało inspiracji, pomysłów, odpowiedzi – znamy to. Z drugiej jednak strony nasze ukochane szpilki w końcu będą mogły pokazać się światu, a my z dumą postawimy pierwszy krok poza próg mieszkania, ubrane w wystrzałową sukienkę i czerwoną szminkę.

W kwestii stricte wyglądowej, na pomoc przyjdą nam  tegoroczne trendy. Boskie makijaże na wesela i komunie muszą być przede wszystkim trwałe. Będziemy bazować na zachowawczych kolorach i mocnych kontrastach. Ten rok będzie należał przede wszystkim do podkreślenia oczu. To one odegrają kluczową rolę w połączeniu z naszą kreacją. A co z fryzurą? Postaw na proste, skromne upięcia lub fale. Dzięki nim uzyskasz efekt dystyngowania. Musimy pamiętać, że uroczystości wiążą się ze swego rodzaju etykietą, w której łatwo popełnić gafę, więc każdy element stroju, wyglądu i zachowania będzie podlegał głębokiej weryfikacji.

Sukienka na wesele lub komunię? Zdecyduj się na minimalizm

Ten rok stawia na minimalizm podczas specjalnych okazji. Odpowiednia sukienka na wesele powinna opierać się na najmodniejszych fasonach, które delikatnie podkreślą naszą kobiecość i sprawią, że zaprezentujemy się szykownie i elegancko. Ważnym elementem są także buty, ale takie, w których przetańczymy całą noc! Muszą więc być nie tylko nieziemsko piękne – kluczową rolę odegra w nich wygoda. Przygotowania do wesela i innych przyjęć bywają dla nas wielką ekscytacją, ale nie dajmy się zbytnio ponieść fantazji. Niektóre okazje przebiegają pod hasłem prostoty i modowego minimalizmu. 

Więcej o: